Rimtą pasipriešinimą „Partizan“ ekipai metęs „Lietkabelis“ patyrė 3-ąjį pralaimėjimą Europoje

Panevėžio „Lietkabelis“ (2/3) Belgrade metė rimtą iššūkį Europos taurės favoritais laikomai „Partizan“ (4/1) ekipai, tačiau Lietuvos ekipa buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą 77:84 (14:20, 24:19, 22:27, 17:18).

Rimtą pasipriešinimą „Partizan“ ekipai metęs „Lietkabelis“ patyrė 3 pralaimėjimą Europoje.  <br> Dragana Stjepanovic/eurocup nuotr.
„Lietkabelis“ Belgrade siekia įveikti Europos taurės favoritus.<br>kklietkabelis.lt nuotr.

Nov 17, 2021, 9:32 PM, atnaujinta Nov 18, 2021, 7:04 AM

„Partizan“ sėkmingiau pradėjo susitikimą – 8:2. „Lietkabelis“ buvo priartėjęs (8:11), bet šeimininkai vėl buvo truktelėję į priekį – 20:11. Vis dėlto paskutinę sekundę Kasparas Bėrzinis pataikė dvitaškį ir sumažino svečių deficitą – 14:20.

Antrajame ketvirtyje „Partizan“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 30:20. Du tritaškiai iš eilės priartino Lietuvos klubą (26:30), bet tuo pačiu atsakė ir šeimininkai – 36:26. Čia pat „Lietkabelis“ spurtavo 8:0 ir priartėjo iki vieno tikslaus metimo – 34:36. Tuo geras žaidimas nesibaigė, kadangi iki pirmos rungtynių dalies pabaigos mūsiškiai deficitą sumažino iki minimalaus – 38:39.

Po didžiosios pertraukos Serbijos ekipa per 3,5 minutės į savąjį krepšį praleido vos 2 taškus, o pati įmetė 11 ir susigrąžino dviženklį pranašumą – 50:40. „Lietkabelis“ nesutriko ir atsakė savo sėkminga atkarpa, kuri 25-ąją minutę leido priartėti – 50:54. „Partizan“ vėl stabilizavo situaciją, kai po kelių minučių atstatė anksčiau turėtą persvarą – 53:63. Vis dėlto iki kėlinio pabaigos svečiai sugebėjo vėl apkarpyti savo atsilikimą – 60:66.

Lemiamą susitikimo atkarpą „Partizan“ pradėjo 7 taškais be atsako, kurie leido įgyti pavojingą atotrūkį – 73:60. Du tritaškius iš eilės įmetę panevėžiečiai vėl padidino intrigą – 66:73. Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes šeimininkai turėjo 8 tašką atsargą (80:71), bet „Lietkabelio“ du tritaškiai iš eilės įkaitino atmosferą – 77:80. Abiems komandoms apsikeitus netiksliomis atakomis, likus 42 sek. kamuolys vėl buvo svečių rankose ir Nikola Radičevičius galėjo išlyginti rezultatą, bet jo metimas skriejo pro šalį. Kevinas Punteris užbaigė savo ekipos ataką (82:77) ir per likusias 11 sek. niekas nepasikeitė.

Panevėžiečiai šiame mače pataikė 14 tritaškių iš 34 (41,2 proc.) ir tik 10 dvitaškių iš 23 (43,5 proc.). Varžovai rėmėsi artimojo ir vidutinio nuotolio metimais – 22/34 (64,7 proc.), o iš perimetro atakavo 33,3 proc. (9/27) tikslumu.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo buvęs „Žalgirio“ legionierius Zachas LeDay. Amerikietis per 29 minutes surinko 19 taškų, 5 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 2 perimtus kamuolius, 4 klaidas ir 24 naudingumo balus.

„Partizan“: Zachas LeDay 19 (5 atk. kam.), Alenas Smailagičius (12 atk. kam.) ir Gregoras Glasas po 13, Aleksa Avramovičius (7 rez. per., 4 per. kam.) ir Balsa Koprivica po 12.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19, Kasparas Beržins ir Kristupas Žemaitis po 12, Nikola Radicevičius 9 (4 per. kam.).

„Lietkabelis“ su 2 pergalėmis užima 7 vietą A grupėje. Praėjusiame ture lietuviai 96:100 neatsilaikė prieš Hamburgo „Towers“.

„Partizan“ laimėjo 4 rungtynes ir rikiuojasi 3 pozicijoje. Belgradiečiai 4 ture 60:61 neprilygo Andoros „MoraBanc“ ekipai.