D. Sabonis buvo sėkmingiausiu mačo žaidėju, tačiau „Pacers“ įsigudrino pralaimėti vienam iš autsaiderių

Jeremi Grantas pelnė 19 taškų, Cory Josephas pridėjo 18, o Rytų konferencijos vienas iš autsaiderių „Detroit Pistons“ klubas trečiadienio vakarą namie 97:89 (24:21, 25:20, 24:32, 24:16) patiesė lietuvio Domanto Sabonio atstovaujamą „Indiana Pacers“.

Domantas Sabonis <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2021-11-18 07:05, atnaujinta 2021-11-18 07:34

„Būtent taip mes turime žaisti, – sakė vos ketvirtą pergalę per 14 mačų iškovojusios „Pistons“ komandos lyderis J.Grantas. – Mūsų sudėtis yra labai plati, todėl turime būti aktyvūs gynyboje ir bėgti puolime“.

Prie Detroito klubo (4/10) pergalės 16 taškų pridėjo naujokas Cade'as Cunninghamas.

Indianos (6/10) gretose Malcolmas Brogdanas pelnė 20 taškų, Carisas LeVertas 18, o Domantas Sabonis pasižymėjo dvigubu dviženkliu – 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Lietuvos buvo vienintelis mačo žaidėjas, kuris pelnė dvigubą dviženklę statistiką.

„Tai labai nemalonus pralaimėjimas, nes ne mes, o „Pistons“ dominavo žaidime“, – kritikavo savo ekipą „Pacers“ treneris Rickas Carlisle'as. – Jie aiškiai buvo agresyvūs nuo pat mačo pradžios ir mes nesugebėjome jiems nieko priešpastatyti. Būtent toks ir būna NBA pralaimėjimo receptas“.

Abi komandos itin netaikliai metė – pataikė iš žaidimo mažiau kaip 43 procentus metimų ir vos 30 procentų tritaškių.

„Per pertrauką pasakėme savo vaikinams, kad turime laimėti mačą, kai varžovas taip nepataiko“, – tikino „Pistons“ treneris Dwane'as Casey. – Be taiklių metimų privalėjome daryti ir kitus būtinus darbus pergalei pasiekti“.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatas buvo lygus, o Indianos komanda po trijų rezultatyvių atakų išsiveržė į priekį 79:73. Dar didesnės persvaros įgyti Indianapolio krepšininkai nesugebėjo D.Saboniui prametus tris baudos metimus.

Būtent tada „Pistons“ įjungė papildomą pavarą ir po Cory Josepho taškų išsiveržė į priekį 85:82. „Pacers“ žaidėjai dar bandė vytis, bet J.Granto pastangomis rezultatas likus kovoti minutę tapo 94:88.

„Esame tokia jauna komanda ir nėra lengva žaisti tiek sunkiai, tiek ir protingai vienu metu“, – sakė C.Josephas. – Visą vakarą žaidėme sunkiai. Žinojome, kad ketvirtajame kėlinyje privalome išlikti susikaupę ir viską daryti protingai – tik tuomet galėjome laimėti“.

„Pistons“: Jerami Grantas 19 (5/9 dvit., 0/5 trit., 9/12 baud.), Cory Josephas 18, Cade Cunninghamas 16 (5/10 dvit., 1/8 trit.), Saddiqas Bey 15, Frankas Jacksonas 11.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 20 (5/8 dvit., 3/9 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Carisas LeVertas 18 (4/8 dvit., 3/10 trit.), Domantas Sabonis 15 (4/6 dvit., 7/10 baud., 11 atk. kam., 5 kld.), Torrey Craigas 10.