Šaro košmaras: namuose triuškinta „Barcelona“ neprilygo lietuviškajai „Baskonia“

Penktadienį Stambulo „Anadolu Efes“ ant menčių Eurolygoje paguldžiusi Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (10/2) ekipa, kurioje rungtyniauja Rokas Jokubaitis, gavo antausį vietinėse pirmenybėse.

Š.Jasikevičius.<br>TASS/Scanpix nuotr.
T.Sedekerskis ir R.Giedraitis.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.

2021-12-05 21:15, atnaujinta 2021-12-05 22:21

Katalonijos klubas savų žiūrovų akivaizdoje 78:91 (12:22, 23:24, 19:22, 24:23) nusileido Vitorijos „Baskonia“ (6/6) komandai, kurios garbę gina Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.

Svečiai iš Vitorijos savo sąlygas diktuoti pradėjo nuo pat pirmųjų rungtynių minučių – dar pirmajame kėlinyje baskai įgijo dviženklį pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 22:12.

Antrajame kėlinyje „Baskonia“ atrodė dar užtikrinčiau – 18 taškų pranašumą susikrovusi Vitorijos ekipa privertė Šarą griebtis minutės pertraukėlės, o jos metu 45-erių krepšinio specialistas iš Lietuvos nusprendė tik aprėkti ir neduoti jokių nurodymų savo auklėtiniams bei po tirados pasitrauki prie šoninės linijos.

Neeilinė minutės pertraukėlė leido „Barcelona“ krepšininkams sustabdyti baskų puolimą, tačiau į ilgąją pertrauką Š.Jasikevičiaus kariauna išėjo atsilikdama – 35:46.

Po ilgosios pertraukos vaizdas nesikeitė – rungtynių kontrolė ir toliau priklausė „Baskonia“ krepšininkams.

Po sunkios Eurolygos dvikovos paskui savo varžovus nespėję „Barcelona“ krepšininkai sunkiai gaudė kvapą ir po trijų kėlinių atsiliko 54:68.

Ketvirtojo kėlinio metu katalonai dar bandė stoti į lemiamą šturmą ir sušvelnino atsilikimą iki 6 taškų – 66:72.

Vis dėlto „Baskonia“ su tuo susitaikyti nenorėjo – galingai rungtynes užbaigę svečiai išrašė antrąjį „Barcelona“ pralaimėjimą šiame sezone.

„Barcelona“ gretose R.Jokubatis pasižymėjo per 28 minutes įmesdamas 13 taškų (5/6 dvit., 1/2 trit.), atkovodamas kamuolį ir atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus.

„Baskonia“ ekipoje R.Giedraitis per 24 minutes įmetė 9 taškus (2/4 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 3 kamuolius, o T.Sedekerskis prie pergalės per 18 minučių prisidėjo pelnydamas 8 taškus (3/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.) ir atkovodamas 4 kamuolius.

Po šios nesėkmės Š.Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ prarado pirmąją poziciją Ispanijos krepšinio pirmenybėse. Vienvaldžiu čempionato lyderiu tapo Madrido „Real“.