Eurolygos mūšyje tarp „Zenit“ ir „Fenerbahce“ Mindaugą Kuzminską nustelbė čeko Jano Vesely rekordas

Eurolygoje ketvirtadienį startavo 14-asis turas, o jame santykius aiškinosi du lietuvius turinti Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa ir turkų Stambulo „Fenerbahce“. Nors tris kėlinius pirmavę šeimininkai turėjo iniciatyvą, jie nesugebėjo sulaikyti „Fenerbahce“ lyderio čeko Jano Vesely, kuris įmetė 32 taškus ir padėjo turkams triumfuoti 86:80 (16:18, 24:23, 21:21, 25:18).

Mindauags Kuzminskas ir „Zenit“.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Mindauags Kuzminskas ir „Zenit“.<br>LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 9, 2021, 6:27 PM, atnaujinta Dec 9, 2021, 10:33 PM

Rungtynių pradžioje „Fenerbahče“ laikėsi išimtinai ant Jano Vesely pečių. Čekas surinko visus 15 pirmųjų svečių taškų – 15:15.

Tuomet savo pasirodymą sugalvojo rengti du lietuviai – Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis, kurių dėka rusų ekipa pabėgo 36:28. Tačiau ir vėl J.Vesely sugrąžino pusiausvyrą, per du kėlinius įmetęs 22 taškus.

Baigiantis mačui „Zenit“ po M.Kuzminsko tritaškio dar pirmavo 72:71, tačiau Dyshawno Pierre'o ir J.Vesely dėka „Fenerbahce“ pabėgo 84:78 ir išlaikė persvarą.

M.Kuzminskas buvo vienas pagrindinių „Zenit“ vedlių šiose rungtynėse. Puolėjas per 25 minutes įmetė 17 taškų (4/7 dvit., 3/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, dusyk pažeidė taisykles bei surinko 15 naudingumo balų.

A.Gudaitis per 23 minutes pasižymėjo 7 taškais (3/5 dvit., 1/2 baud.), po krepšiais sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo pražangą, 3 kartus prasižengė, dusyk suklydo ir surinko 9 naudingumo balus.

„Fenerbahce“ gretose rezultatyviausias Eurolygos rungtynes per karjerąsužaidė Janas Vesely. Čekas per 32 minutes įmetė 32 taškus (9/11 dvit., 2/3 trit., 8/9 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 5 pražangas, 2 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir surinko 35 naudingumo balus.

„Zenit“: Jordanas Loydas 19 (4/5 dvit., 2/4 trit., 6 kl.), Mindaugas Kuzminskas 17, Andrejus Zubkovas, Billy Baronas ir Jordanas Mickey (5 atk. kam.) po 8, Artūras Gudaitis 7.

„Fenerbahce“: Janas Vesely 32, Nando De Colo 18 (8 rez. perd.), Dyshawnas Pierre'as 13, Devinas Bookeris 10, Pierria Henry 7 (6 rez. perd.).

Abi ekipos vis dar yra skirtinguose turnyrinės lentelės poliuose. Artūro Gudaičio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas „Zenit“ su aštuoniomis pergalėmis užima 6 vietą, o turkai, kurie dar prieš keletą metų siekė laimėti Eurolygą, dabar yra autsaideriai – turi 5 laimėjimus ir yra penkiolikti.

Po penkių iš eilės laimėtų mačų Rusijos komanda pateko į savotišką duobę, pralaimėję jau pastarąsias tris dvikovas. Praėjusią savaitę Sankt Peterburgo krepšininkai krito nuo Belgrado „Crvena zvezda“ 58:69.

Iš pralaimėjimų liūno praėjusiame ture išlipo „Fenerbahce“, sugebėjęs iškovoti ketvirtą pergalę Eurolygoje, susitvarkęs su „Monaco“ 96:86. Prieš tai Stambulo ekipa buvo patyrusi keturis pralaimėjimus iš eilės.