N. Mirotičiaus vedama „Barcelona“ susitvarkė su Madrido „Real“ krepšininkais

Lietuviškoji „Barcelona“ (12/2) įsitvirtino pirmoje Eurolygos pozicijoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 93:80 (24:19, 27:23, 16:16, 26:22) nugalėjo Madrido „Real“ (11/3) krepšininkus.

„El Clasico“ lemsiantis Eurolygos lyderius: „Barcelona“ – Madrido „Real“<br>fcbarcelona.cat nuotr.

Dec 10, 2021, 10:07 PM, atnaujinta Dec 11, 2021, 12:51 AM

Rungtynes solidžiau pradėjo svečiai iš Madrido ir sužaidus pusė kėlinio jie pirmavo 11:4. Таčiau „Barca“ įjungė uraganinį puolimą ir iki ketvirčio pabaigos sugebėjo išsiveržti į priekį 24:19. Antrajame kėlinyje Šaro auklėtiniai skirtumą sugebėjo dar padidinti ir į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 51:42.

Trečiajame kėlinyje abi ekipos pradėjo kiek agresyviau gintis, o tai buvo palankiau katalonams, mat žaidžiant tokį žaidimą „Real“ ekipai nepavyko priartėti prie šeimininkų.

Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes lemiamam kėlinyje atrodė, kad „Barcelona“ įgijusi 15 taškų persvarą (81:66) pabėgs ir nesunkiai uždarys rungtynes.

Visgi jau po kelių minučių svečiams pavyko skirtumą sumažinti iki 8 taškų, tačiau savo šou rengęs Nikola Mirotičius bet kokį varžovų bandymą priartėti per kovinį atstumą nukirsdavo taikliais metimais.

Rokas Jokubaitis ant parketo praleido 14 minučių ir per jas pasižymėjo 12 taškų (3/4 dvit., 1/1 trit., 3/3 baudos), atkovotu kamuoliu, 4 rezultatyviais perdavimais ir 15 naudingumo balų.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo Nikola Mirotičius. Ispanas rungtyniavo 29 minutes ir per jas surinko 31 tašką (4/4 dvit., 3/6 trit., 14/15 baudos), 10 atkovotų kamuolių, rezultatyvų perdavimą, 5 klaidas, 8 išprovokuotas pražangas ir 39 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 31 (10 atk. kam., 5 kld.), Nicolas Laprovittola ir Brandonas Daviesas po 16, Rokas Jokubaitis 12, Kyle’as Kuričius 9.

„Real“: Fabienas Causeuris ir Thomasas Heurtelis po 11, Walteris Tavaresas (6 atk. kam.), Nigelis Williamsas-Gossas ir Sergio LLullas po 10.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ šiuo metu turi šešių pergalių iš eilės seriją ir su 12 pergalių užima pirmą vietą Eurolygoje.

Pralaimėjimas „Real“ klubui nutraukė 6 pergalių iš eilės seriją ir su 11 pergalių „karališkasis“ klubas rikiuojasi antroje vietoje.

Šį sezoną ekipos jau susitiko Ispanijos supertaurės finale. Tuomet 88:83 pranašesni buvo Madrido krepšininkai.