CSKA parblokštas J. Zdovcas – apie žaidėjų išgąstį, J. Strelnieko būklę ir sugrįžtantį žalgirietį

Principinis Kauno „Žalgirio“ (3/11) priešininkas Kauną palieka pergalingomis nuotaikomis. Penktadienį Lietuvos čempionai savo aikštėje priėmė Eurolygos milžiną iš Maskvos – CSKA (9/5) klubą, kurio garbę šiame sezone gina buvęs žalgirietis Marius Grigonis.

Jure Zdovco auklėtiniai gavo CSKA antrausį.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (47)

Dec 10, 2021, 10:46 PM, atnaujinta Dec 11, 2021, 12:24 AM

Du kėlinius aršiai su tituluotu priešininku kovojęs „Žalgiris“ skaudžių meistriškumo pamokų gavo antroje rungtynių dalyje. Daugiau nei 12 tūkst. sirgalių minios palaikomas „Žalgiris“ pralaimėjo dvikovą 51:73 (18:19, 10:11, 11:27, 12:16).

Audringai savo sirgalių palaikomas „Žalgiris“ rungtynes pradėjo smagia gaida – Artūro Milaknio tolimais metimais bei sėkmingais Josh Nebo epizodais įkvėpti žalgiriečiai po pirmųjų dešimties minučių atsiliko vos taško skirtumu – 18:19.

Aistrų netrūko ir antrojo ketvirčio metu – kėlinio pradžioje vyriausiasis Kauno ekipos strategas buvo įspėtas dėl techninės pražangos.

Apskritai antrasis kėlinys pasidalino į dvi dalis.

Pirmojoje kur kas sėkmingiau sekėsi svečiams iš Maskvos – po taiklaus Willo Clyburno metimu įpusėjus ketvirčiui CSKA buvo priekyje 29:20.

Vis dėlto sutikti su tuo nenorėjęs „Žalgiris“ ėmė artėti prie tituluotų savo varžovų ir po dviejų kėlinių iš svečių pranašumo buvo likę du taškai – 28:30.

Trečiasis kėlinys virto aikštės šeimininkų košmaru. Per antrąjį kėlinį vos 10 taškų sukrapščiusi CSKA trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkams atseikėjo net 27 taškus ir prieš ketvirtąjį kėlinį Rusijos čempionai triuškino Kauno ekipą 57:39.

Ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo atkarpa 7:0, tačiau lemiamam priešininkų tvirtovės šturmui jėgų pritrūko – antroje rungtynių pusėje kur kas geresne komanda buvusi CSKA iš Kauno išsivežė užtikrintą pergalę.

„Šį vakarą jie parodė kaip reikia pulti pilna jėga. Jie buvo motyvuoti nuo pat pirmųjų rungtynių minučių. Bandėme starto penkete panaudoti Janį Strelnieką, tačiau jis sirgo visą svaitę ir pasijautė nekaip.

Apskritai atrodėme sunkiai. Nekontroliavome tiek puolimo, tiek gynybos ir to užteko CSKA. Padarėme per daug klaidų.

Įspėjau žaidėjus, kad varžovai yra aukšti, stiprūs ir bus mažai galimybių veržtis po krepšiu. Sunku būti baudos aikštelėje. Turėjome geriau judinti kamuolį. Man atrodo, kad kai kuriuo momentu žaidėjai per daug išsigando.

Gynyba buvo gera, tačiau pabaigoje mes neatkovojome kamuolių arba praleisdavome taškus paskutinėmis sekundėmis. Tai buvo dar viena mūsų problema“ , – po rungtynių samprotavo „Žalgirio“ treneris Jure Zdovcas.

Pagrindiniu Kauno ekipos duobkasiu tapo Nikola Milutinovas.

Serbas per 26 ant parketo praleistas minutes įmetė 19 taškų (8/9 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 12 kamuolių ir surinko 36 naudingumo balus.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dvigubas Eurolygos išbandymas, o pirmoji dvigubos savaitės dvikova vyks trečiadienį, kauniečiai savo aikštėje priims „Monaco“ ekipą, kurios garbę gina Donatas Motiejūnas.

– Tai Webseris šiandien žaidė tik epizodiškai. Ar jam sunku atrasti save jūsų žaidimo schemose? – buvo paklausta J.Zdovco.

– T.Websteris yra žaidėjas, kuris mums sugeba duoti kažko kitokio. Šiandien jo įmetimas į aikšę atrodė tarsi klaida, tačiau reikia suprasti, kad šį vakarą jis nesugebėjo susitvarkyti su tokia komanda kaip CSKA, kuri jam nėra paranki.

Esame komanda, turime daug žaidėjų ir kai pralaimi rungtynes, visada gali galvoti, kad kažką galėjai padaryti kitaip.

Tai nebuvo itin skaudus pralaimėjimas. Kur kas apmaudžiau būtų jei pralaimėtume mažesniu skirtumu, tačiau šiandien CSKA įrodė, kodėl yra viena iš geriausių komandų Europoje.

– Padarėte 14 klaidų antroje rungtynių pusėje. Kokios buvo esminės to priežastis ir kaip tai pakeisti?

– Bandome tvarkytis „visko besikeičiančių“ gynyboje, tačiau kiekviena prarasta sekundė prieš CSKA yra problema. Pirmoje rungtynių pusėje išgyvenome, tačiau po pertraukos neatradome raktų.

Bandome tobulėti kiekvieną dieną, dirbame treniruotėse.

Šį vakarą trūko J.Strelnieko, kuris gerai žaidžia „visų besiginančių“ gynyboje, tačiau dirbame tinkama linkme ir stengiamės tai patobulinti.

– J.Strelniekas rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau po ilgosios pertraukos apskritai jo nebuvo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Kokia yra jo situacija?

– Nežinau, galbūt jis išvyko namo. Kalbėjau su juo prieš rungtynes – jo savijauta buvo permaininga, tačiau po apšilimo jis atrodė gerai ir nusprendėme jį naudoti starto penkete. Po reakcijos supratome, kad situacija nėra gera.

– Ar M.Blaževičius buvo vienas iš save sunkiai atradusių žaidėjų?

– Nenoriu minėti pavardėmis, tačiau iš jo tikėjausi daugiau. Pabaigoje gynyboje buvo skaidžių klaidų, paskutinių trijų minučių atkarpoje varžovai už tai mus baudė 10 taškų.

– Pirmoje rungtynių pusėje kovojote lygiai. Kokių pozityvių minčių įsinešate į dvigubą savaitę?

– Pirmoje rungtynių pusėje gerai gynėmės, tačiau susidūrėme su problemomis puolime. Vienu metu turėjome 9 taškų deficitą, tačiau susikaupėme, ilgai neleidome pelnyti taškų varžovams ir priartėjome.

Kalbant apie teigiamus dalykus, vis labiau atrandu 7-8 žaidėjus, kuriais galiu maksimaliai pasitikėti ir jie tinka mano filosofijoje.

Tinkamai išnaudojome rotaciją, tačiau turime pagerinti puolimą, o mūsų gynyba veikė neblogai.

Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Laukia dviguba savaitė. Norime turėti visus 12 žaidėjų savo sudėtyje, gera naujiena, kad grįžta N.Giffey. Jis mums labai padės.