M. Grigonio situacijoje buvęs CSKA treneris D. Itoudis: „Tada man kaupėsi ašaros“

Du kėliniai vilties ir dešimt minučių liūno trečiame – taip būtų galima apibūdinti Kauno „Žalgirio“ penktadienio akistatą Eurolygoje su galinguoju Maskvos CSKA klubu. Pusę mačo varžovams į atlapus kabinęsi žalgiriečiai po didžiosios pertraukos atrodė bejėgiai ir galiausiai krito 51:73 (18:19, 11:10, 27:11, 16:12).

CSKA ekipos treneris Dimitris Itoudis.<br>G. Bitvinsko nuotr.
M. Grigonio sugrįžimas į Kauną:<br>G. Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Dec 10, 2021, 10:32 PM, atnaujinta Dec 10, 2021, 11:28 PM

„Reikia tik pasveikinti savo žaidėjus, nes trečiame kėlinyje jie buvo motyvuoti ir susikoncentravę ė pergalę“, – po sėkmės kalbėjo Maskvos CSKA ekipos strategas graikas Dimitris Itoudis.

„Žalgiris“ ir toliau su trimis laimėjimais lieka Eurolygos turnyrinės lentelės dugne, o CSKA ekipa į kraitį įsidėjo devintąjį laimėjimą.

Dar prieš rungtynes CSKA strategas stebėjo, kaip į aikštės vidurį buvo pakviestas dabartinis Maskvos ekipos žaidėjas Marius Grigonis, o Paulius Jankūnas jam įteikė didelę nuotrauką su jo atvaizdu vilkint „Žalgirio“ marškinėlius. M.Grigonis Kaune žaidė trejus metus.

„Manau, kad apskritai šiose rungtynėse emocijų netrūko. P.Jankūnas jam įteikė portretą. Pats esu tai savo kailiu patyręs, kai turėjau kovoti su klubu prieš „Panathinaikos“, o gerbėjai šaukė mano vardą.

Aš su šiame klube augau. Tuo metu kaupėsi ašaros. Marius šį momentą taip pat turėjo kažkaip išgyventi, tačiau susitvarkė neblogai – jis davė mums gerų 14 minučių rungtynėse, nors emocijos lyg ir turėjo užvaldyti. Jokiam žaidėjui tai nėra lengva būti savo klubo aikštėje, tačiau žaisti prieš jį“, – aiškino CSKA treneris.

Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą silpniau sužaidė antrojo kėlinio pradžią, kai leido varžovams nutolti 29:20.

Tačiau Luko Lekavičiaus ir Artūro Milaknio pastangomis šeimininkai sugebėjo aptirpdyti skirtumą iki 28:29.

Ilsėtis ekipos išėjo CSKA pirmaujant 30:28, tačiau minčių, jog kauniečiai yra silpnesni už galingąjį Maskvos klubą tuo metu nebuvo nė kvapo.

Trečiame ketvirtyje pasikartojo antrojo ketvirčio scenarijus – ir vėl Rusijos klubas pabėgo 9 taškais – 37:28.

Tiesa, šįkart kauniečiai nesugebėjo vienu kvėpavimu ir vėl sugrįžti į rungtynes – svečiai lipo ant šeimininkų, siekė pabėgti 49:35 ir galiausiai jiems pasisekė – 55:37.

Trečią kėlinį kauniečiai pralaimėjo net 11:27 ir tai lėmė galutinę CSKA ekipos pergalę, nes maskviečiai atsipalaidavę leido Jure Zdovco kariaunai sumažinti skirtumą tik iki 14 taškų.

Rusijos superklubas baigiantis mačui turėjo ir 22 taškų persvarą – ir jį išlaikė iki finalinės sirenos.

„Manau, kad rungtynes laimėjome savo pastangomis gynyboje. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo geriau pataikydamas iš toli, bet iki ilgosios pertraukos pasiekėme „status quo“.

Laužydami jų gynybą antrajame kėlinyje patys turėjome problemų – nesugebėjome kurti aštresnio žaidimo.

„Žalgiriui“ tai buvo į naudą, be tol L.Lekavičius draskė mūsų gynybą. Trečiasis kėlinys buvo kritinis, kuris apvertė viską mūsų naudai.

Tai buvo gera pergalė išvykoje. Mums yra svarbu išlikti sveikiems, kad galėtume įvertinti savo potencialą. Tačiau noriu palinkėti ir sėkmės „Žalgiriui“, – kalbėjo D.Itoudis.

– „Žalgiris“ padarė net 19 klaidų ir daugumą jų – po didžiosios pertraukos. Ką pakeitėte ekipos žaidime?

- Kalbėjomės apie mačą ne tik per ilgąją pertrauką, mes ruošėmės rungtynėms. Mūsų asistentai gerai pasirengė rungtynėms, turime patirties tiek štabe, tiek tarp žaidėjų.

Mantas Kalnietis praėjusiame mače surinko dvigubą dviženklį, tad reikėjo jam neleisti kurti žaidimo. Negalėjome leisti ir L.Lekavičiui susirasti erdvės atakoms.

Dabar lengva kalbėti apie rezultatą, tačiau žaidėjams privalėjau paaiškinti žaidimo planą ir mintį, kaip jį realizuoti. Visada turime bent tris gynybos prieš pikenrolą variacijas, reikia iš jų tik pasirinkti.

– Pirmą kartą žaidėte pilna sudėtimi. Buvo lengviau?

– Tikiuosi, kad neprisišnekėsime. Norime išlikti sveiki, Tornike ir Marius grįžo po traumų, kiti turėjo operacijų vasarą. Mums vis dar reikia susižaisti.

Komanda pagaliau yra sveika rungtynėse ir treniruotėse, suprantame, kokį potencialą turime ir dabar reikia žiūrėti, kaip galėsime įvykdyti lūkesčius.

Reikės išlikti sveikais – tiek kūnais, tiek mintimis, kad galėtume Eurolygoje kovoti dėl aukščiausių siekių.