NBA – netyčinis J. Valančiūno smūgis alkūne teisėjui į veidą: arbitras krito ant žemės

Brandonas Ingramas penktadienio vakarą pelnė 26 taškus, o „New Orleans Pelicans“ nugalėjo „Detroit Pistons“ (4/21) klubą 109:93 (25:32, 29:23, 29:12, 26:26) ir pratęsė blogiausios NBA ekipos agoniją iki 11 nelaimėtų iš eilės rungtynių seriją. Penktadienį kovojo blogiausios Rytų ir Vakarų konferencijų ekipos ir šįkart sėkmė lydėjo aštuntąją pergalę iškovojusį „Pelicans“.

Jonas Valančiūnas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Dec 11, 2021, 8:34 AM, atnaujinta Dec 11, 2021, 8:51 AM

Naujojo Orleano krepšininkai pramiegojo mačo pradžią ir leido svečiams atitrūkti 15 taškų skirtumu – 28:43. Tačiau jau trečiame kėlinyje sužvėrėję „Pelicans“ žaidėjai tiesiog nušlavė varžovus, pirmaudami net 27 taškų pranašumu.

„Mes sugriuvome ir visiškai pasidavėme situacijai“, – aiškino Detroito treneris Dwane'as Casey, anksčiau vadovavęs ir „Toronto Raptors“ klubui, kuriame ne vienerius metus žaidė Jonas Valančiūnas.

Lietuvos aukštaūgis per 27 minutes įmetė 17 taškų, pataikęs 7 dvitaškius iš 12 bei 3 baudas iš 4 bei atsikovojo 11 kamuolių. Šįkart uteniškis nemetė nė vieno tritaškio.

Šiame mače J.Valančiūnas pateko į keistoką incidentą. Lietuvis netyčia alkūne vožė rungtynių teisėjui ir šis parvirto ant grindų. Tačiau baudos lietuvis negavo.

„Turėjome kelis šansus spurtuoti ir tuo pasinaudojome. Tiesiog vaikinai reikiamu momentu padidino tempą“, – sakė B.Ingramas.

Abiem klubams šio sezono startas nėra sėkmingas ir „Pistons“ pradėjo rungtynes, regis, nujausdamas, kad jų pasirodymas Naujajame Orleane galėtų būti geru šansu nutraukti nesėkmių ruožą.

Svečiai buvo priekyje 43:28, tačiau jau trečiame kėlinyje šeimininkai išsiveržė į priekį 55:54.

„Pelicans“ bando pastaruoju metu rodyti gyvybės ženklus. Pradėję čempionatą su 1 pergale per 13 pirmųjų rungtynių, dabar Naujojo Orleano krepšininkai yra laimėję 7 mačus iš pastarųjų 15.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 26 (5/11 dvit., 4/8 trit., 5 rez. perd., 2 blok.), Jonas Valančiūnas 17 (7/12 dvit., 11 atk. kam.), Joshas Hartas (5/5 dvit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.) ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris (4/10 dvit., 2/8 trit., 4 rez. perd.) po 14.

„Pistons“: Trey Lylesas 18 (5/6 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam.), Cade'as Cunninghamas 16 (3/10 dvit., 2/7 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Jerami Grantas (4/8 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam., 4 blok.), Saddiqas Bey (3/6 trit.) ir Hamidou Diallo (4/5 dvit., 7 atk. kam.) po 11.