RKL savaitės apžvalga: „Tauragės“ renesansas ir „Omegos“ snaiperio šou

Praėjusį savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) sužaistos 25-erios rungtynės. A divizione į dvikovą stojo primojo ketverto klubai, o B divizione nesulaikomai rungtyniavo Ignalinos „Vilkakalnio-Losritos“ ekipa.

„Omegos“ snaiperis Giedrius Marčiukaitis.  <br> S.Čirbos nuotr.

Dec 12, 2021, 12:24 PM

„Omegos“ snaiperio šou

Devintąją pergalę per 12 rungtynių iškovojo Kauno r. „Omega“. Kauniečiai savo žiūrovų akivaizdoje penktadienį 99:83 įveikė „Jurbarko-Kario“ ekipą.

Pirmąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, tačiau apčiuopiamos persvaros jiems susikrauti nepavyko (15:17). Tuomet „Omega“ smogė varžovams – suorganizavo spurtą 21:4 ir atitrūko (36:21). Mindaugo Jakšto vedami kauniečiai persvarą išsaugojo iki pat kėlinio pabaigos ir į rūbinę išsinešė dviženklę persvarą (45:35).

Po pertraukos jurbarkiškiams gynybos sustyguoti nepavyko – „Omega“ ir toliau sėkmingai baudė varžovus, o trečiojo kėlinio pabaigoje jų persvara pasiekė 21 tašką (79:58).

Paskutinis rungtynių kėlinys tebuvo formalumas. Svečiams pavyko kiek aptirpdyti deficitą, tačiau rimtesnio iššūkio „Omegai“ mesti nepavyko. Finalinė rungtynių sirena užfiksavo kauniečių pergalę – 99:83.

„Omegą“ į pergalę vedė rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs Steponas Markus – jo sąskaitoje 17 taškų. Po 15 pridėjo M. Jakštas, Eduardas Rogačiovas ir Giedrius Marčiukaitis (5/7 trit.) Jurbarko klubo gretose išsiskyrė Deividas Rinkūnas – jo kraityje 22 taškai ir 26 naudingumo balai.

Kauniečiai vargo neturėjo ir šeštadienį – jie 90:64 sutriuškino Kauno „LSU-Atletą“. Šiame susitikime fantastinį taiklumą pademonstravo G. Marčiukaitis – jis realizavo 7 tritaškius iš 10 ir surinko 27 taškus. „Atletui-LSU“ 19 taškų surinko Eimantas Maksvytis.

G. Marčiukaitis per dvejas rungtynes pataikė 12 tritaškių iš 17, krepšį atakuodamas pavydėtinu 70% taiklumu.

Tuo tarpu „Jurbarko-Kario“ vyrukams šį savaitgalį norėsis pamiršti kuo greičiau. Gynyboje kariškos disciplinos nepademonstravusi ekipa kapituliavo ir Plungėje – vietos „Olimpas“ čia iškovojo pergalę 93:83.

Olimpiečius į pergalę vedė vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs plungiškis Modestas Jurkaitis. Jis pelnė 29 taškus, sugriebė 4, perėmė 6 kamuolius bei surinko 42 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Tomas Domarkas, surinkęs 19 taškų (5/10 trit.) ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. „Jurbarkui-Kariui“ D. Rinkūnas pelnė 19, Justas Vazalis – 18 taškų.

„Tauragės“ renesansas ir lyderio pozicijas užleidę „Raseiniai“

Slogiai sezoną pradėjusi „Tauragės“ ekipa prisikėlė tarsi feniksas iš pelenų. Tauragiškiai šį savaitgalį iškovojo jau aštuntąją pergalę iš eilės. Šįkart tai padaryta įspūdingu stiliumi – išvykoje 101:73 sutriuškinta ilgokai lyderių ketverte buvusi Akmenės r. „Patriots“ ekipa.

„Tauragė“ Naujojoje Akmenėje šeimininkavo nuo pat pirmosios rungtynių minutės – svečiai rungtynes pradėjo atkarpa 16:2 ir pasiuntė varžovus į nokautą. Nors Akmenės rajono atstovams pavyko grįžti į rungtynes ir kėlinį pralaimėti tik keturių taškų persvara (19:23), tai buvo viskas, ką jiems pavyko nuveikti šiame susitikime.

Taiklių tritaškių dėka „Tauragės“ klubas vėl pabėgo į priekį (48:28) ir šįkart tai padarė nebegrįžtamai. Net 56 taškus į savo krepšį per du kėlinius praleidusi „Patriots“ ekipa rimčiau nebepasipriešino.

„Tauragei“ net 5 krepšininkai pelnė dviženklį taškų skaičių, o daugiausiai jų surinko Paulius Steikūnas – 19. 17 pridėjo Gvidas Galinauskas, 13 – Gytis Mačionis.

„Patriots“ gretose išsiskyrė Martynas Valters – jo kraityje 23 taškai (6/7 dvit.).

Antrąją nesėkmę iš eilės patyrė pirmuosius devynis turus turnyrinėje lentelėje karaliavę „Raseinių“ krepšininkai. Šįkart Karolio Lendzevičiaus auklėtiniai neatsilaikė namuose – 71:89 pralaimėjo Vilniaus „Rivilei“.

Nugalėtoją šiose rungtynėse lėmė antrasis ir ketvirtasis kėlinys – juos „Rivile“ laimėjo 25:13 ir 25:16.

Nesulaikomai vilniečių gretose rungtyniavo Kostas Jonuška – jis pelnė 28 taškus (5/6 dvit., 5/8 trit.) ir atkovojo 6 kamuolius bei surinko 35 naudingumo balus. Arvydo Šikšniaus sąskaitoje – 18 taškų ir 25 naudingumo balai.

„Raseiniams“ po 12 taškų pelnė Antanas Montrimavičius, Jonas Levickas ir Benius Urbonavičius.

Tuo tarpu Kėdainių „SC-Ateities“ lengvasis kraštas Armandas Plintauskas pagerino sezono rezultatyvumo rekordą. Rungtynėse su LCC Tarptautiniu universitetu kėdainiškis pelnė net 42 taškus, realizuodamas 5 dvitaškius iš 11, 8 tritaškius iš 11 bei pataikydamas visus 8 baudų metimus.

A. Plintausko vedama Kėdainių ekipa 93:86 palaužė vienus iš šio sezono autsaiderių. Uostamiesčio studentai tris kėlinius kovėsi taškas į tašką ir vienu metu buvo išsiveržę į priekį (66:64), tačiau vidurio Lietuvos atstovai reikalus sutvarkė ketvirtajame kėlinyje.

Be 42 A. Plintausko taškų, „SC-Ateities“ klubui 15 taškų pelnė ir 11 rezultatyvių perdavimų atliko Laurynas Danielius. LCC gretose išsiskyrė Nikita Sokolovas, pelnęs 22 taškus.

A diviziono turnyrinėje lentelėje po tryliktojo turo pirmauja Vilniaus „Rivile“, antri žengia „Tauragės“ atstovai, treti – „Raseiniai“.

Įkaitę Ignalinos vyrai ir neklumpantis „Kupiškis“

Dar dvi pergales šį savaitgalį RKL B divizione iškovojo Ignalinos „Vilkakalnio-Losritos“ krepšininkai. Genadijaus Kuliomino auklėtiniai penktadienį 66:49 nugalėjo Švenčionėlių „Ridos“ ekipą, o šeštadienį išvykoje 108:71 sutriuškino „VKM-Vilmą“ jaunimą. Tai buvo jau devintoji iš eilės rytų Lietuvos ekipos pergalė.

Šeštadienio rungtynėse puikų pasirodymą surengė Dominykas Gružinskas – jis į savo buvusio trenerio Vytenio Tupčiausko ekipos krepšį suvertė 26 taškus (10/14 dvit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų ir surinko 39 naudingumo balus.

Vilniaus krepšinio mokyklos komandos gretose dar vienas puikias rungtynes sužaidė 15-metis Kristupas Smirnovas – aukštaūgio sąskaitoje 21 taškas.

Be pralaimėjimų ir toliau žygiuoja Giedriaus Giedros vedama „Kupiškio“ ekipą. Šįkart kupiškėnai 83:75 nepaliko vilčių Anykščių „Elmio“ komandai.

Antrą jaunystę išgyvenantis 34-erių G. Giedra į „Elmio“ krepšį įmetė 22 taškus ir atkovojo 12 kamuolių bei surinko 34 naudingumo balus. Per devynerias žaistas rungtynes Giedra fiksuoja dvigubo dublio vidurkį – 16 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 28,6 naudingumo balų.

Antrąjį pralaimėjimą Kauno „Žalgirio-3“ jaunimui išrašė Šiaulių r. Kuršėnų SM – „Grafų Furniture“ komanda. Šiaulių krašto atstovai jaunuosius žalgiriečius įveikė 87:80.

Galingą pasirodymą šiose rungtynėse surengė Gražvydas Mockus – jis pelnė 25 taškus. „Žalgirio-3“ gretose išsiskyrė Domantas Šarauskas, surinkęs 18 taškų.

RKL B diviziono A grupėje pirmauja „Kupiškis“, B grupėje – „Radviliškio-ŠSPC“ komanda.

Geriausią savaitės asmeninį pasirodymą surengė Molėtų „Ežerūno“ puolėjas Einaras Beržonskis. Jis į Marijampolės sporto centro auklėtinių krepšį įmetė 33 taškus (15/20 dvit.), atkovojo 14 kamuolių ir surinko 49 naudingumo balus, taip pakartodamas šio sezono naudingumo balų rekordą. Šiame susitikime „Ežerūnas“ 111:87 sutriuškino suvalkiečius.