Andoroje – „Lietkabelio“ nesėkmė, bet varžovus ne juokais išgąsdino ketvirtojo kėlinio spurtas 11:0

Europos taurės turnyro 7-ojo turo rungtynėse A grupėje antradienį Panevėžio „Lietkabelis“ (3/4) svečiuose kovojo su Ispanijos lygos klubu „Andorra“ (5/2), kuriam nusileido 76:81 (19:25, 21:28, 17:19. 19:9).

Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose kovoja su Ispanijos lygos klubu „Andorra“.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Dec 14, 2021, 9:42 PM, atnaujinta Dec 15, 2021, 12:02 PM

„Lietkabelis“ gerai pradėjo rungtynes ir pirmavo 15:11, tačiau tuomet leido „Andorra“ ekipai pabėgti 15:23 ir iki mačo pabaigos jau nepasivijo.

Po dviejų kėlinių panevėžiečiai atsiliko 40:53, o po trečiojo komandas skyrė 15 taškų – 57:72.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai pataikė dvitaškį – 57:74, bet tada susigriebęs „Lietkabelis“ per 6 minutes pelnė 11 taškų be atsako ir rezultatas tapo 68:74.

Svečius tempė Gediminas Orelikas, tačiau jo tolimi metimai mačo pabaigoje ne visada pasiekė tikslą.

Vis dėlto likus 15 sek. komadas skyrė tik 3 taškais (74:77), tačiau apsiginti nepavyko.

Penkis tritaškius pataikęs G.Orelikas iš viso surinko 23 taškus.

„MoraBanc“: Drew Crafwordas 14 (3/5 tritaškių), Clevinas Hannah 12, Codi Milleris-Mcintyre‘as 11 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 23 (5/7 tritaškių, 7 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 13, Džordže Gagičius 11 (4/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Nikola Radičevičius 8.

Iki šio mačo Andoros komanda buvo laimėjusi visas trejas rungtynes savo aikštėje.

Tuo metu „Lietkabelis“ dvi iš trijų pergalių buvo iškovojęs svečiuose – prieš Vroclavo „Šląsk“ ir Trento „Dolomiti Energia“ komandas.

Prieš savaitę panevėžiečiai savo sirgalius nudžiugino pirmąja namie iškovota pergale prieš Badalonos „Joventut“ ekipą.

„Lietkabelio“ krepšininkai jau žaidė su „Andorra“ komanda praėjusiame Europos taurės sezone. Tada varžovai pirmojo etapo grupėje pasidalijo po pergalę. Panevėžiečiai pralaimėjo išvykoje 66:76, bet atsiskaitė savo aikštėje 77:69. Tiesa, antrosios rungtynės nieko nelėmė – jos vyko paskutiniajame ture, kai „Andorra“ jau buvo užsitikrinusi kelialapį į kitą etapą, o „Lietkabelis“ buvo praradęs galimybę pakilti į ketvirtąją vietą.

Ispanijos lygoje „Andorra“ laimėjo tik 5 iš 13 rungtynių ir užima 12-ąją vietą.

Andoros komanda labai blogai pradėjo pirmenybes ir per keturis pirmuosius turus nelaimėjo nė karto. Užtat pastarosiomis savaitėmis „Andorra“ žaidžia labai stabiliai: laimi namie ir pralaimi išvykose. Išvykose „Andorra“ iškovojo tik vieną pergalę prieš Badalonos „Joventut“ (spalio viduryje).

Praėjusį savaitgalį Andoros krepšininkai keliavo į Lugą ir pralaimėjo ACB lygos debiutantui „Breogan“ klubui 74:83.

„Andorra“ šį sezoną, skaičiuojant abu turnyrus, žaidė 19 rungtynių, per kurias iškovojo 9 pergales. Andoros ekipa namie laimėjo 7 iš 9 rungtynių (pralaimėjo tik Madrido „Real“ ir „Valencia“ komandoms), išvykose – 2 iš 10 rungtynių.

„Lietkabelis“ irgi žaidė 19 rungtynių, per kurias iškovojo 11 pergalių. Panevėžio komanda namie laimėjo 4 iš 8 rungtynių, išvykose – 7 iš 11 rungtynių.