Kalėdų dovana Naujajame Orleane – Jonas Valančiūnas ir „Pelicans“ taranavo nusilpusius NBA čempionus

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį dramatišką pergalę iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ klubas (10/21), kuris namuose per pratęsimą 116:112 (21:28, 31:21, 25:28, 26:26) palaužė titulą ginančią „Milwaukee Bucks“ (19/12) komandą.

J.Valančiūnas žaidė 40 minučių.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Dec 18, 2021, 8:29 AM, atnaujinta Dec 18, 2021, 9:01 AM

Ilgiausiai šį sezoną žaidęs 29-erių lietuvis šįkart nemetė nė vieno tritaškio ir buvo susitelkęs kovai po krepšiais.

J.Valančiūnas per 40 min. pelnė 24 taškus (11/15 dvitaškių, 2/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 metimus, padarė 5 klaidas ir 3 sykius prasižengė.

„Bucks“ rungtyniavo be dviejų lyderių: Giannis Antetokounmpo susirgęs koronavirusu, Khrisas Middletonas traumuotas.

„Pelicans“ pralaimėjo pirmąjį kėlinį, bet po dviejų jau pirmavo 62:59 ir komandos apylygiai žengė iki pat pabaigos.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje svečių lyderis Jrue Holiday išlygino rezultatą 103:103, o „Pelicans“ paskutinėje atakoje Joshas Hartas nepataikė.

Per pratęsimą šeimininkai atitrūko 112:107, tačiau „Bucks“ išlygino rezultatą.

Tada po dvitaškį pataikė Herbertas Jonesas bei Devonte Grahamas ir „Pelicans“ jau nepaleido pergalės.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo D.Grahamas, kuris per 36 min. pelnė 26 taškus (8/12 tritaškių).

Nusilpusius NBA čempionus tempė J.Holiday, kuris per 44 min. surinko 40 taškų (17/28 dvitaškių., 1/8 tritaškių, 3/4 baudų) ir pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą.

„Pelicans“: Devonte Grahamas 26 (8/12 tritaškių), Jonas Valančiūnas 24 (11/15 dvitaškių, 7 atk. kam.), Brandonas Ingramas 22, Herbertas Jonesas 17 (9 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 12.

„Bucks“: Jrue Holiday 40 (17/28 dvitaškių, 1/8 tritaškių), Graysonas Allenas 25 (7/12 tritaškių), Jordanas Nwora 14 (13 atk. kam.), DeMarcus Cousinsas ir Patas Connaughtonas (8 atk. kam.) po 9.