LKL čempionate įsibėgėjęs „Rytas“ nuleido ant žemės aukštai pakilusius „Šiaulius“

LKL čempionato rungtynėse šeštadienį Vilniuje „Ryto“ (11/1) krepšininkai be gailesčio sutriuškino aukštai pakilusią „Šiaulių“ (8/5) ekipą 101:68 (25:22, 33:12, 21:14, 22:20).

Antano Sireikos auklėtiniai yra pakilę į trečiąją vietą.<br>G.Šiupario nuotr.
 Vilniečiai dominavo aikštėje.<br> LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Dec 18, 2021, 5:09 PM, atnaujinta Dec 18, 2021, 10:11 PM

Giedriaus Žibėno auklėtiniai smaginosi savo aikštėje ir pasiekė didžiausią sezono pergalę. Įspūdingai dominavusi sostinės ekipa namuose nepasigailėjo klaidose paskendusios „Šiaulių“ komandos.

Antano Sireikos kariauna šeimininkams priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kurioje pabaigoje kvėpavo favoritams į nugarą 22:23. Antrojo ketvirčio pradžioje „Rytas“ surengė spurtą 17:2 ir pabėgo į priekį 40:24.

Dviženklę persvarą įgiję šeimininkai apsukų mažinti nesiruošė. Dar iki pertraukos vilniečiai triuškino varžovus 58:34, o trečiojo kėlinio viduryje skirtumas tarp komandų jau buvo nepadorus – 70:38.

Paskutinysis ketvirtis tebuvo formalumas, o jo metu „Šiaulių“ duobė ir toliau gilėjo – svečių deficitas vienu metu pasiekė 41 tašką (98:57).

Pasipriešinimo nesulaukęs „Rytas“ kūrė šou žiūrovams ir leido varžovams sumažinti skirtumą tik paskutinėmis minutėmis.

Šiauliečiai šiame susitikime prarado 23 kamuolius, kuomet vilniečiai – tik 6.

Svečių gyvenimą gerokai apsunkino ir tolimi metimai: jie patys įmetė tik 5 tritaškius iš 20 (25 proc.), o varžovams leido pataikyti 14 iš 27 (52 proc.).

Nugalėtojus į priekį vedė 22 taškus pelnęs Ivanas Buva, 15 taškų prie pergalės pridėjo Margiris Normantas, 14 – Maurice'as Ndouras. Svečiams 12 taškų surinko Jonathanas Elmore'as.

„Rytas“: Ivanas Buva 22, Margiris Normantas 15, Maurice'as Ndouras 14, Lukas Uleckas 13, Arnas Butkevičius (7 atk. kam.) ir Vaidas Kariniauskas po 8, Tanneris Leissneris 7.

„Šiauliai-7bet“: Jonathanas Elmore'as 12, Eimantas Stankevičius 10, Donatas Sabeckis ir Giedrius Staniulis po 13, Martynas Varnas ir Paulius Danusevičius po 6.

„Perlaužėme rungtynes gynybos dėka. Leidome pažaisti visiems, visi baigė rungtynes su taškais, o svarbiausia, kad rungtynės patiko žiūrovams. Šiandien vienu rungtynių metu man, kaip treneriui, buvo svarbiausia nemaišyti žaidėjams žaisti jų mylimą sportą“, – teigė vilniečių treneris Giedrius Žibėnas.

„Geriau 20 kartų mesti į krepšį nuo vidurio linijos, kokius 3 ar 4 kartus įmesime. O iš klaidų gaunasi tik greitas varžovų puolimas. Keista, kad žaidėjams reikia tokius dalykus aiškinti, bet reikia. Vienu metu pasakiau – ne krepšinį žaidžiate, o grybaujate“, – pyko šiauliečių strategas Antanas Sireika.

Vilniečiai tęsia 9 iš eilės laimėtų rungtynių seriją, o vienintelę nesėkmę LKL patyrė dar spalio 2-ąją (89:111 su Utenos „Juventus“).

Šiauliečiai iki mačo Vilniuje laimėjo 6 iš 7 pastarųjų rungtynių ir užima jiems seniai regėtą trečiąją vietą.