Koronaviruso „išžudytas“ „Real“ Eurolygoje su „vaikais“ sensacingai parklupdė CSKA

Eurolygoje penktadienį kovojo vienas iš čempionato lyderių Madrido „Real“ ir Mariaus Grigonio atstovaujamas Maskvos CSKA klubas. Be septynių žaidėjų, trenerio Pablo Laso ir su trimis jaunimo akademijos krepšininkais kovojusi Madrido ekipa sensacingai įveikė smogiamąją jėgą turėjusią CSKA 71:65 (24:14, 13:26, 19:16, 15:10).

Marius Grigonis ir Aleksejus Švedas<br>TASS/Scanpix nuotr.
CSKA aprangą apsivilkęs M.Grigonis į buvusios komandos krepšį įmetė 6 taškus.

Dec 23, 2021, 8:49 PM, atnaujinta Dec 24, 2021, 12:41 AM

„Real“ veteranai su jaunimu jau mačo pradžioje pareiškė, kad CSKA lengvai pergalės negaus – pirmame kėlinyje pirmavo 24:10, 31:21.

Nors rusai, metę visas pajėgas, sugebėjo pasivyti ir net persverti rezultatą, ketvirtame kėlinyje „Real“ parodė savo veidą – po geros atkarpos pabėgo 62:55, o po Sergio Lullo tritaškio susikrovė net 10 taškų skirtumą.

Įdomiausia, kad rusai net 5 minutes nepataikė nė vieno metimo ir tą nesėkmių ruožą tolimu metimu nutraukė Aleksejus Švedas.

Priešpaskutinę minutę „Real“ pirmavo 69:61 ir CSKA buvo panikoje.

Galiausiai ką bedarė Dimitrio Itoudžio komanda, ji atsitrenkdavo į aštuonių „Real“ žaidėjų sieną.

M.Grigonis šiose rungtynėse buvo nematomas – jis aikštėje praleido vos 5 minutes, per kurias nepelnė taškų (0/2 trit.), atkovojo kamuolį, sykį suklydo, užsidirbo nesportinę pražangą ir rungtynes baigė su  minus 3 naudingumo balais.

„Real“: Nigelas Williamsas-Gossas 17 (5 rez. per., 6 atk. kam.), Walteris Tavaresas 15 (10 atk. kam.), Sergio Llullas (2/10 trit.) ir Urbanas Klavžaras po 10.

CSKA: Willas Clyburnas 16 (3/12 dvit., 13 atk. kam.), Nikola Milutinovas 13 (10 atk. kam.), Gabrielis Lundbergas 10 (2/6 trit.), Aleksejus Švedas ir Nikita Kurbanovas po 8.

Ispanijos karališkoji ekipa dabar su 14 pergalių Eurolygoje žengia antra ir bando vytis pirmaujančią „Barcelona“.

„Real“ per pastaruosius 10 mačų laimėjo 9 dvikovas, tačiau šįkart ispanams kovoti buvo itin sunku. Mat didžioji dalis krepšininkų gydosi COVID-19.

Krepšinio komandoje iš viso užfiksuoti septyni koronaviruso atvejai. Anksčiau pranešta, kad koronavirusu užsikrėtė treneris Pablo Laso, žaidėjai Thomasas Heurtelis, Fabienas Causeur ir Vicentas Poirier. Antradienį teigiamų rezultatų sulaukė Guerschonas Yabusele, Juanas Nunezas ir Anthony Randolphas.

Praėjusiame ture „Real“ sugebėjo įveikti Milano „Olimpia“ atstovus 75:73.

Gan sėkmingai šiuo metu Eurolygoje žygiavo ir CSKA, kuri laimėjo 6 akistatas iš 9. Praėjusiame ture Maskvos atstovai palaužė Berlyno ALBA 93:90.