Trys Lietuvos krepšininkės tęs kovą Europos taurės atkrintamosiose varžybose

Trys komandos, kuriose žaidžia Lietuvos krepšininkės, peržengė pirmąją Europos taurės atkrintamųjų varžybų kliūtį. Ankaros „Nesibe Aydin“ su Kamile Nacickaite, Brno „Žabiny“ su Monika Grigalauskyte ir Liono ASVEL su Juste Jocyte trečiadienį laimėjo atsakomąsias rungtynes ir pateko į antrąjį atkrintamųjų varžybų etapą.

J.Jocytė (dešinėje).<br>Twitter nuotr.

Dec 23, 2021, 7:06 AM

Lengviausiai į kitą etapą pateko Liono ASVEL, kurioje žaidžia Justė Jocytė. Liono krepšininkės prieš savaitę pirmosiose rungtynėse išvykoje sutriuškino „Hatay“ klubą net 47 taškų skirtumu 110:63, todėl šį trečiadienį tereikėjo sutvarkyti formalumus.

Savo aikštėje ASVEL laimėjo dar didesniu skirtumu 99:46, o J.Jocytė pelnė 5 taškus.

Brno „Žabiny“, kurios aprangą vilki Monika Grigalauskytė, taip pat laimėjo pirmąsias rungtynes išvykoje, bet kur kas mažesniu skirtumu. „Žabiny“ praėjusią savaitę „Miskolc“ komandą nugalėjo tik 61:57.

Vis dėlto per atsakomąsias rungtynes žaisdamos namie Brno krepšininkės neturėjo didelių problemų. „Žabiny“ nuo antrojo kėlinio nuosekliai didino persvarą, ketvirtojo kėlinio pradžioje pirmavo net 25 taškais, bet po to atsipalaidavo ir nugalėjo 76:69.

M.Grigalauskytė pelnė 13 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Labai sunkiai į kitą etapą pateko Ankaros „Nesibe Aydin“ komanda, kurios lyderė yra Kamilė Nacickaitė. Nors Ankaros krepšininkės praėjusią savaitę išvykoje trijų taškų skirtumu 71:68 laimėjo pirmąsias rungtynes su Pėčo PEAC komanda, Turkijos sostinėje kova užvirė iš naujo ir „Nesibe Aydin“ pranašumą įrodė tik per pratęsimą.

„Nesibe Aydin“ ant prarajos krašto atsidūrė ketvirtajame kėlinyje, kurio pradžioje atsiliko 54:64. Vis dėlto sunkią akimirką amerikietės Jessica Thomas ir Alaina Coates timptelėjo Ankaros komandą ir likus 1 min. 42 sek. sumažino skirtumą 65:68. Per likusį ketvirtojo kėlinio laiką taškų nepelnė nė viena komanda, todėl teko žaisti pratęsimą.

Per papildomas minutes Turkijos klubas persvėrė rezultatą, nugalėjo 74:71 ir iškovojo kelialapį į kitą etapą.

K.Nacickaitė žaidė 40 min. 40 sek., pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. A.Coates įmetė 21 tašką, J.Thomas – 17 taškų. Dvejos atsakomosios rungtynės šią savaitę neįvyko dėl sveikatos krizės. Kilus COVID-19 židiniui nežaidė ir „Gernika“ ekipa, kuriai dėl sunkios traumos negali padėti Gabija Meškonytė. Gernikos krepšininkės praėjusią savaitę namie sutriuškino „Mersin“ komandą 83:59, bet šį trečiadienį pabaigti darbo negalėjo.

Antrajame atkrintamųjų varžybų etape „Nesibe Aydin“ susitiks su Pirėjo „Olympiakos“, ASVEL – su Syktyvkaro „Nika“, o „Žabiny“ varžovės paaiškės per nukeltas Buržo „Tango“ ir Londono „Lions“ rungtynes (pirmąsias rungtynes „Lions“ namie laimėjo 65:64).

Antrojo etapo rungtynės numatomos sausio 13 ir 20 dienomis.

Atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo atsakomosios rungtynės

Ankaros „Nesibe Aydin“ – Pėčo PEAC 74:71 (po pratęsimo). K.Nacickaitė („Nesibe Aydin“) – 16 tšk. (3/8 dvitaškių, 2/9 tritaškių, 4/4 baudų), 5 atk.kam., 4 rez.perd., 41 min. Pirmosios rungtynės 71:68 (K.Nacickaitė 14).

Liono ASVEL – „Hatay“ 99:46. J.Jocytė (ASVEL) – 5 tšk. (1/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių), 3 atk.kam., 18 min. Pirmosios rungtynės 110:63 (J.Jocytė 5).

Brno „Žabiny“ – „Miskolc“ 76:69. M.Grigalauskytė („Žabiny“) – 13 tšk. (5/9 dvitaškių, 3/4 baudų), 8 atk.kam., 4 kl., 23 min. Pirmosios rungtynės 61:57 (M.Grigalauskytė 4).

„Mersin“ – „Gernika“ (G.Meškonytė) nukeltos. Pirmosios rungtynės 59:83.