Vilniuje „Rytas“ greit užtemdė „Pieno žvaigždes“ ir pratęsė LKL pergalių seriją iki dešimties

LKL čempionato rungtynėse antradienį Vilniuje „Rytas“ (12/1) namuose nesunkiai 91:75 (22:15, 24:11, 23:21, 22:28) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (2/12) ir pratęsė pergalių seriją iki dešimties.

G.Žibėno treniruojami „Ryto“ krepšininkai LKL laimėjo 10 mačų iš eilės.<br>FIBA nuotr.

Dec 28, 2021, 5:41 PM, atnaujinta Dec 28, 2021, 10:10 PM

Intrigos nebuvo: vilniečiai po dviejų kėlinių pirmavo 46:26 ir išlaikė panašų pranašumą iki mačo pabaigos.

Abi komandos yra skirtinguose turnyro lentelės poliuose: vilniečiai žengia antri po Kauno „Žalgirio“, o pasvaliečiai yra priešpaskutiniai ir lenkia tik Prienų ekipą. „Pieno žvaigždės“ per pastaruosius 8 mačus pergalę šventė tik sykį.

9:0 – taip atrodė „Ryto“ spurtas rungtynių pradžioje, tačiau bandymai pabėgti buvo pasitinkami „Pieno žvaigždžių“ atsaku – 22:15.

Tačiau antrajame kėlinyje vilniečiai perlaužė rungtynes. Po Vaido Kariniausko ir Tannerio Leissnerio metimų skirtumas tapo dviženklis (27:15), o galiausiai tolimais šūviais ketvirtį užbaigę šeimininkai pirmavo triuškinamai – 46:26.

Dominavimą vilniečiai tęsė, nors Paulius Petrilevičius ir Žygimantas Skučas bandė gelbėti „Pieno žvaigždes“ – 59:43. Tritaškiai toliau žudė svečius, tad paskutinis ketvirtis atrodė kaip formalumas.

Intrigos atkurti nebeleidę sostinės krepšininkai pataikė 12 tritaškių iš 34, varžovai – 9 iš 23.

Daugumą taškų Vilniaus ekipai surinko keturi žaidėjai: 13 taškų – V.Kariniausko sąskaitoje, po 12 pelnė Margiris Normantas, Ivanas Buva ir Tanneris Leissneris.

Šiose rungtynėse vilniečiams nepadėjo aukštaūgis Maurice’as Ndouras.

Paguoda „Pieno žvaigždėms“ tapo tik Kristapo Gludičio rezultatyviausias sezono pasirodymas: latvis pelnė 16 taškų, pataikė 5 tritaškius iš 7, surinko 13 naudingumo balų.

„Rytas“: Vaidas Kariniauskas 13, Margiris Normantas, Ivanas Buva (5 atk. kam.) ir Tanneris Leissneris po 12, Kennethas Smithas (4 rez. perd.), Martynas Pacevičius ir Lukas Uleckas po 8.

„Pieno žvaigždės“: Kristapas Gluditis (5/7 trit.) ir Žygimantas Skučas po 16, Arnas Beručka 13 (2/8 trit.), Karolis Guščikas 12.