LKL lentelės kaimynų akistatoje Alytuje „Dzūkija“ neatsilaikė prieš „Neptūno“ šturmą

LKL čempionato rungtynėse antradienį Alytuje „Dzūkija“ (5/8) sulaukė Klaipėdos „Neptūno“ (6/7) iššūkio ir neatsilaikė, pralaimėjusi 67:79 (19:24, 21:23, 12:19, 15:13).

Dainius Adomaitis.<br>M.Baranausko/bcneptunas.lt nuotr.
 Isaacas Bontonas.<br> LKL nuotr.

Dec 28, 2021, 5:41 PM, atnaujinta Dec 28, 2021, 8:42 PM

Abi komandos iki šio mačo turnyro lentelėje žengė drauge – dalijosi 7-ąją vietą.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po pergalės aplenkė „Dzūkiją“ turnyro lentelėje.

Klaipėdos ekipoje naudingiausiai rungtyniavo kol kas geriausias savo rungtynes sužaidęs Isaacas Bontonas.

Amerikietis susirinko mače nerungtyniavusio Žygimanto Janavičiaus minutes – legionierius pelnė 15 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Alytiškių gretose ir vėl puikiai atrodė Mindaugas Lukauskis. Nesenstantis lygos veteranas pelnė 24 taškus, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

Mačo pradžioje kiek geriau atrodė klaipėdiečiai, vedami Klaido Metrikio ir I. Bontono: jie po pirmojo ketvirčio pirmavo 24:19. Antrajame svečiai dar padidino savo pranašumą – 47:40.

Tam nesutrukdė ir nuostabus Mindaugo Lukauskio žaidimas. Puolėjas vien per pirmąją rungtynių dalį įmetė pusę savo komandos taškų – 20.

Po pertraukos „Neptūnas“ išaugino savo persvarą į dviženklę – prieš paskutinįjį ketvirtį pirmavo 66:52.

Pabaigoje Alytaus komandai svečių pavyti nepavyko – uostamiesčio ekipa šventė pergalę 79:67.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 24, Joshua Newkirkas 16, Dylanas Frye 9, Martynas Zigmantavičius 6.

„Neptūnas“: Isaacas Bontonas 15, Deividas Gailius 12, Benas Griciūnas ir Martynas Mažeika po 10, Klaidas Metrikis 8, Nojus Mineikis ir Matas Jogėla po 6.

„Dzūkija“ iš pastarųjų penkerių rungtynių laimėjo tik vienas, tačiau tris pralaimėjimus patyrė akistatose su trimis sezono lyderiais – „Žalgiriu“, „Rytu“ ir „Lietkabeliu“.

Trenerį pakeitęs „Neptūnas“ 4 pergales iškovojo per pastarąsias 5 rungtynes ir suklupo tik prieš „Rytą“, o Dainiaus Adomaičio sugrįžimas buvo paženklintas pergale Kėdainiuose.