Skausmingas sugrįžimas į Eurolygą: tris mačus atidėjęs „Žalgiris“ krito Miunchene po „Bayern“ tritaškių

Priverstinė „Žalgirio“ pertrauka Eurolygos varžybose baigėsi – antradienį kauniečiai (3/14) svečiuose stojo į kovą su Miuncheno „Bayern“ (8/10) komanda, tačiau liko nieko nepešę: pralaimėjo 65:74 (15:16, 18:18, 21:27, 11:13).

„Bayern“ ir „Žalgirio“ rungtynės Miunchene.<br> Imago/Scanpix nuotr.
 „Žalgiris“ namuose pralaimėjo „Bayern“ ekipai 73:75.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jan 11, 2022, 9:19 PM, atnaujinta Jan 12, 2022, 12:25 PM

Tai buvo jau 20-ojo turo rungtynės, o tris mačus atidėjęs „Žalgiris“ žaidė tik 17-ąjį mačą.

Kauniečiai du kėlinius atsilaikė, tačiau be tritaškių laimėti Miunchene nebuvo įmanoma.

Iki pertraukos „Žalgiris“ pataikė vos 2 iš 10 tolimų metimų, o po pertraukos – 2 iš 9.

Tuo metu „Bayern“ pataikė 11 iš 28 tritaškių ir tai labiausiai padėjo komandai atitrūkti, kai „Žalgiris“ lipo ant kulnų.

Būtent po tolimų metimų „Bayern“ lemtingai atitrūko ketvirtajame kėlinyje 70:58. Tokio skirtumo kauniečiai jau negalėjo panaikinti.

Tas pats buvo ir trečiajame kėlinyje, kai Andreas Obstas dukart pataikė iš toli ir rezultatas tapo 55:44.

O antrajame kėlinyje du iš eilės Vladimiro Lučičiaus tolimi metimai leido panaikinti „Žalgirio“ persvarą (31:29).

Rungtynių statistika

„Bayern“: Ognjenas Jaramazas 16 (3/5 tritaškių, 5/6 baudų), Vladimiras Lučičius 12 (3/6 tritaškių), Andreas Obstas ir Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.) po 11, Corey Waldenas 9 (5 rez. perd.), K.C.Riversas 5.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 14 (6/8 dvitaškių, 2/4 baudų, 9 atk. kam.), Tai Websteris (1/6 tritaškių) ir Lukas Lekavičius po 10, Marekas Blaževičius 7 (2/7 dvitaškių), Tyleris Cavanaugh (5 atk. kam.) ir Artūras Milaknis po 5, Edgaras Ulanovas 4 (2/7 dvit., 5 atk. kam.), Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir Nielsas Giffey po 3, Janis Strelniekas 1.

Taiklumas. 15/30 (50 proc.) ir 20/43 (46) dvitaškių, 11/28 (39) ir 4/19 (21) tritaškių, 11/13 (85) ir 13/15 (87) baudų.

Atkovota kamuolių 33 ir 27, perimta 6 ir 7. rezultatyvių perdavimų 11 ir 15, klaidų 13 ir 11, pražangų 21 ir 22, blokų 2 ir 2.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šią žiemą buvo priversti padaryti ilgą trijų su puse savaičių pertrauką ir nežaidė nuo gruodžio 17 dienos. Net trejos iš eilės Lietuvos čempionų rungtynės buvo nukeltos varžovams užsikrėtus koronavirusu.

Nuo 17-ojo iki 19-ojo turo „Žalgiris“ nežaidė numatytų rungtynių su Milano „Olimpia“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiakos“ komandomis.

20-asis turas taip pat smarkiai apkarpytas. Eurolyga nukėlė penkerias šio turo rungtynes. Tačiau nei „Žalgiris“, nei jo varžovas Miuncheno „Bayern“ apie užsikrėtusius krepšininkus nepranešė.

„Bayern“ per praėjusius du turus praleido rungtynes su Vilerbano ASVEL ir Stambulo „Anadolu Efes“ komandomis. Miuncheno ekipa praėjusį kartą žaidė gruodžio 23 dieną ir savo aikštėje pralaimėjo „Baskonia“ krepšininkams 76:81.

Pirmosios „Žalgirio“ ir „Bayern“ rungtynės Kaune vyko spalio 21 dieną. Tuomet pergalę 75:73 po permainingos kovos šventė Miuncheno komanda.

Nors žalgiriečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą, svečiai trečiajame kėlinyje pradėjo mažinti skirtumą, paskutiniame ketvirtyje persvėrė rezultatą ir paskutinėmis sekundėmis neleido Kauno komandai sugrąžinti lygsvarą.

„Žalgiryje“ rezultatyviausiai žaidė Lukas Lekavičius (17 taškų), Joshas Nebo (12), Mantas Kalnietis ir Nielsas Giffey (po 11), „Bayern“ – Vladimiras Lučičius (17), DeShaunas Thomasas (15), Darrunas Hilliardas (14) ir Corey Waldenas (11).

Nors „Bayern“ laimėjo Kaune, varžovų treneris Andrea Trinchieri perspėjo, kad namie lengviau nebus: „Susitiksime su komanda, kuri nuo rudenį vykusių pirmųjų rungtynių padarė pažangą. „Žalgiris“ pakeitė kelis krepšininkus ir pradėjo žaisti geriau. Jie žaidžia kietai ir yra labai patyrę.“