„Lietkabelis“ tritaškiais paskandino Europos taurės varžovą iš Prancūzijos

Europos taurės varžybose Panevėžio „Lietkabelis“ (4/5) pergalingai baigė pirmąjį reguliaraus sezono ratą. Namuose žaidę panevėžiečiai 96:89 (23:21, 24:23, 17:20, 32:25) įveikė Paryžiaus „Boulogne-Levallois“ (4/5) komandą.

Panevėžio „Lietkabelis“<br>kklietkabelis.lt nuotr.

Jan 12, 2022, 6:59 PM, atnaujinta Jan 12, 2022, 10:36 PM

Panevėžio komandai dėl ligos negalėjo padėti Džordže Gagičius bei Gediminas Orelikas, kuris yra patyręs kojos traumą.

Mačą geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Kasparo Bėrzinio ir Panagiočio Kalaitzakio metimų pirmavo keturiais taškais (4:0), tačiau varžovai atsakė tikslia ataka – 2:4.

Puolime ir toliau aktyvus buvo K.Bėrzinis (9:4), po Nikola Radičevičiaus dvitaškio persvara šoktelėjo iki 7 taškų (13:6), o vėliau ir 9 – 15:6.

Dovydo Giedraičio tritaškis „Lietkabelio“ pranašumą padidino iki dviženklio (18:8), tačiau varžovai atsakė spurtu 11:0 ir ne tik panaikino atsilikimą, bet ir išsiveržė į priekį – 19:18. Minimalią persvarą Panevėžio komandai grąžino K.Žemaitis (20:19) ir nors varžovai atsakė tikslia ataka (21:20), bet iš toli pataikė N.Radičevičius – 23:21.

Antrojo ketvirčio pradžioje prancūzai greitai išsiveržė į priekį (25:23), bet tritaškiu atsakė P.Kalaitzakis – 26:25. Pratęsti sėkmingo žaidimo panevėžiečiams nepavyko ir sužaidus 3 minutes Paryžiaus klubas pirmavo 32:28.

Įpusėjus kėlinio laikui svečiai turėjo 5 taškų pranašumą (36:31), tačiau tai neišmušė iš vėžių N.Čanako auklėtinių – 37:36. Sėkmingiau antrojo kėlinio paskutinę atkarpą sužaidė Panevėžio klubas ir Vytenis Lipkevičius įsmeigė fantastišką tritaškį su sirena – 47:44.

Po pertraukos varžovai iškart surengė spurtą 9:0 ir įgijo 6 taškų pranašumą – 53:47. Įpusėjus kėliniui „Boulogne-Levallois“ jau pirmavo 9 taškais (58:49), bet tritaškius pataikė K.Bėrzinis ir D.Giedraitis – 55:58.

Varžovai vėl atsakė sėkmingu žaidimu (62:57), o Vince’as Hunteris svečių persvarą baudų metimais padidino iki 6 taškų – 64:58.

Kėlinio pabaigoje iš toli pataikė K.Bėrzinis ir vėl sumažino varžovų persvarą (61:64), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis vėl tikslus buvo V.Lipkevičius – 64:64.

Lemiamą rungtynių kėlinį panevėžiečiai pradėjo su maksimalia koncentracija ir K.Bėrzinio bei K.Žemaičio tritaškiai leido susikurti 5 taškų pranašumą (71:66) ir nors varžovai rado būdų užpulti, bet panevėžiečiai į tai atsakė dar dviem tritaškiais – 79:72.

Įpusėjus kėliniui šeimininkų persvara siekė 8 taškus (84:76), tačiau varžovai surengė spurtą 4:0 ir priartėjo – 80:84. Likus žaisti 2 minutėms svarbų tritaškį pataikė K.Žemaitis (89:82), tačiau varžovai vėl sumažino atsilikimą – 87:89.

P.Kalaitzakis tritaškiu padidino persvarą iki 5 taškų (92:87), o W.Cummingsas pataikė dvi baudas – 89:92. Pergalę Panevėžio komandai dvitaškiu įtvirtino N.Radičevičius (94:89), o D.Giedraitis dar pridėjo baudų metimus – 96:89.

Panevėžio klubas pademonstravo geriausią pataikymą iš trijų taškų zonos šiame sezone – „Lietkabelio“ žaidėjai realizavo net 19 tritaškių iš 36 bandymų (53 proc.)

„Lietkabelis“: Dovydas Giedraitis 25 (5/8 trit., 5 kld.), Kasparas Bėrzinis 19 (5/9 trit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 18 (4/6 trit., 4 atk. kam., 6 rez. per.), Panagiotis Kalaitzakis 12 (2/5 trit.), Vytenis Lipkevičius 9 (3 rez. per.), Nikola Radičevičius 7, Gabrielius Maldūnas 6 (5 atk. kam.).

Paryžiaus „Boulogne-Levallois“: Miralemas Halilovičius 19 (11 atk. kam.), Willas Cummingsas 16 (5 rez. per.), Tomeras Ginatas 12 (7 atk. kam.), Tony Crockeris 11, Vince’as Hunteris 10 (5 atk. kam.).

„Lietkabelis“ per aštuonis Europos taurės turus buvo iškovojęs tris pergales ir prieš devintąsias rungtynes A grupėje užiminėjo aštuntąją vietą. Lietuvos atstovai lenkė tik Vroclavo „Śląsk“ ir Trento „Dolomiti Energia“ komandas, kurios iškovojo po vieną pergalę.

A grupėje pirmauja po šešias pergales pasiekusios Badalonos „Joventut“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Belgrado „Partizan“ ekipos. Po penkis kartus laimėjo „Andorra“ ir Ankaros „Türk Telekom“, po keturis „Boulogne-Levalois“ ir Hamburgo „Towers“.

Paryžiaus pašonėje esančiame Levalua mieste krepšinio klubas buvo įkurtas 1941 metais, bet šiuolaikinę istoriją skaičiuoja nuo 2007 metų, kai formaliai susijungė su Paryžiaus „Racing“ klubu.

„Levallois“ dar XX amžiaus pabaigoje debiutavo Prancūzijos pirmojoje lygoje, bet nei tuomet, nei naujajame laikotarpyje didelių pergalių šalies pirmenybėse nepasiekė. Tiesa, klubo kolekcijoje yra du titulai, iškovoti 2013 metais. Tais metais „Levallois“ laimėjo Prancūzijos taurę ir šalies supertaurę.

Praėjusį dešimtmetį Levalua dažniausiai nepatekdavo į Prancūzijos lygos atkrintamąsias varžybas, bet pastaraisiais metais ambicijos ir finansinės galimybės išaugo. Užpraėjusį ir praėjusį sezoną „Levallois“ padarė tai, ko iki tol niekada nebuvo padariusi – į Prancūzijos lygos atkrintamąsias varžybas pateko dukart iš eilės.

2021 metų pavasarį Levalua krepšininkai reguliariajame sezone užėmė šeštąją vietą, o atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalyje nusileido Vilerbano ASVEL ekipai.