„Lokomotiv“ Europos taurėje nepasigailėjo „Lietkabelio“ – sutriuškino Panevėžio žaidėjus ir nutraukė jų septynių pergalių seriją

Europos taurėje Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa trečiadienį nesugebėjo mesti rimto iššūkio ir išvykoje 62:90 (12:16, 19:22, 17:27, 14:25) nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams.

Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.<br>kklietkabelis.lt nuotr.
 Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.<br>K.Kavolėlio nuotr.
 Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Panevėžio "Lietkabelio" ekipa.<br>LKL nuotr.
 Nenadas Čanakas<br>K.Kavolėlio nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jan 26, 2022, 6:20 PM, atnaujinta Jan 26, 2022, 9:54 PM

„Lokomotiv“ dėl traumų neturėjo Jonathano Motley bei Stantono Kiddo, o „Lietkabelis“ Gedimino Oreliko bei Nikola Radičevičiaus, kuris sugrįžo į treniruotes po COVID-19, bet patyrė čiurnos traumą.

„Lokomotiv“ sėkmingai pradėjo mačą (6:0), bet „Lietkabelis“ atsakė savo rezultatyviomis atakomis – 4:6. Šeimininkai pelnė 5 taškus be atsako ir atitrūko (11:4), tačiau 8-ąją minutę svečiai jau buvo atsilikę vos vienu tiksliu metimu – 12:14. Per likusį laiką pasižymėjo tik Errickas McCollumas – 16:12.

Antrajame ketvirtyje „Lokomotiv“ spurtavo 9:2 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 25:14. Panevėžiečiai neleido varžovams kontroliuoti situacijos ir atsakė atkarpa 11:3, kuri leido vėl priartėti – 25:28.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę svečiai atsidūrė per vieną metimą – 31:33. Pirmąją susitikimo dalį 5 taškais iš eilės užbaigė Rusijos klubas – 38:31.

Po didžiosios pertraukos prabėgus pustrečios minutės „Lokomotiv“ vėl sugrįžo į dviženklio pranašumo zoną – 46:33. Vėliau skirtumas buvo šoktelėjęs ir iki 15 taškų – 54:39. Nors „Lietkabelis“ buvo priartėjęs (48:57), varžovai kėlinį baigė 8 taškais iš eilės – 65:48.

Paskutinis kėlinys virto formalumu, kai jo pradžią „Lokomotiv“ sužaidė itin užtikrintai (8:1 – 73:49), tad per likusias 8 minutes abi komandos sprendė savo reikalus ir suteikė daugiau minučių pasireikšti įprastai mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams.

„Lokomotiv“: Dariusas Thompsonas (6 rez. perd.) ir Errickas Mccollumas po 15, Stanislavas Ilnickis 14, Andrejus Martiukas (10 atk. kam.) ir Vladislavas Jemčenka po 11.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 15 (9 išprov. praž.), Panagiotis Kalaitzakis 12 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Kristupas Žemaitis 9 (5 rez. perd.), Vytenis Lipkevičius 7 (1/5 tritaškiai), Kasparas Bėrzinis 6 (0/4 tritaškiai).

Padėtis

„Lietkabelio“ krepšininkai Europos taurės turnyre per 11 rungtynių iškovojo 5 pergales ir A grupėje dalijasi penktąją vietą su „Boulogne-Levallois“ ir Ankaros „Türk Telekom“ komandomis.

Panevėžiečiai, kaip ir jų lentelės kaimynai, gali būti gana ramūs dėl kelialapių į atkrintamąsias varžybas. Nors formalumai dar nesutvarkyti, du grupės autsaideriai jau atsiliko vos ne beviltiškai. Sunku patikėti, kad po vieną pergalę turintys Vroclavo „Śląsk“ ir Trento „Dolomiti Energia“ per likusius aštuonis turus atliktų sporto žygdarbį ir pavytų grupės vidutiniokus.

Užtat „Lietkabelis“ vis dar gali kovoti dėl ketvirtosios vietos, kuri atkrintamųjų varžybų pirmajame etape suteiks aikštės pranašumą. Šiuo metu ketvirtojoje vietoje esanti „Andorra“ irgi turi 5 pergales, bet kol kas žaidė tik 9 rungtynes.

Trys lyderiai šiek tiek nutolo. Pirmąją vietą dalijasi po 8 pergales iškovoję Badalonos „Joventut“, Belgrado „Partizan“ ir Krasnodaro „Lokomotiv“.

B grupėje pirmauja trys komandos, iškovojusios po 7 pergales. Tiesa, Las Palmo „Gran Canaria“ žaidė dar tik 9 rungtynes, Podgoricos „Budućnost“ ir „Valencia“ – po 10 rungtynių. Šalia jų – Bolonijos „Virtus“, laimėjęs 6 iš 9 rungtynių.

Virtinė

„Lietkabelis“ iki trečiadienio buvo nepralaimėjęs jau visą mėnesį. Pastarąją nesėkmę Panevėžio komanda buvo patyrusi gruodžio 22 dieną išvykoje žaidė Europos taurės rungtynėse su „Türk Telekom“.

Po to panevėžiečiai iškovojo septynias pergales (keturias – LKL, dvi – Europos taurės turnyre ir vieną – Lietuvos taurės turnyre) ir Lietuvos taurės turnyre sužaidė lygiosiomis su Klaipėdos „Neptūnu“.

Įdomu, kad „Lokomotiv“ per tą patį laikotarpį (nuo Kalėdų) žaidė vos dvejas rungtynes. Abejas – Europos taurės turnyre su Ispanijos lygos komandomis jų aikštėse.