Rimtos kovos varžovams nemetęs „Žalgiris“ patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ (3/16) patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje. Lietuvos čempionai 58:65 (20:20, 10:19, 15:15, 13:11) išvykoje nusileido Milano „Olimpia“ (14/6) krepšininkams.

„Žalgiris“ - „Olimpia“<br> Žalgirio klubo nuotr.
 „Žalgiris“ - „Olimpia“<br>G. Šiupario nuotr.

Jan 28, 2022, 9:21 PM, atnaujinta Jan 28, 2022, 11:49 PM

Rungtynes geriau pradėjo kauniečiai. Lukas Lekavičius pelnė 5 taškus, 2 pridėjo Marekas Blaževičius ir „Žalgiris“ įgijo 7 taškų pranašumą. Persvarą kauniečiams pavyko išlaikyti iki kėlinio vidurio. Du tritaškius paeiliui pataikę šeimininkai išlygino rezultatą – 10:10.

Pajautę, jog „žalgiriečius“ galima bausti tolimais metimais, Troy’us Danielsas pataikė antrą ir trečią savo tikslų tritaškį, tačiau persvaros Italijos klubui nesuteikė, nes penkis taškus pelnęs Regimantas Miniotas leido Lietuvos čempionams pirmą kėlinį užbaigti lygiu rezultatu – 20:20.

Antrasis kėlinys prasidėjo šeimininkų spurtu 6:0. Kauniečiai varžovų susikurtos persvaros panaikinti nesugebėjo, o sėkmingai rungtyniavę milaniečiai prieš ilgąją pertrauką susikūrė 9 taškų persvarą – 39:30.

Po pertraukos „Žalgiriui“ pavyko skirtumą sumažinti iki 6 taškų (35:41) L.Lekavičiui pataikius tritaškį, tačiau likus žaisti minutę trečiajame kėlinyje „Olimpia“ pirmavo 14 taškų persvara – 54:40. Visgi, Artūro Milaknio tritaškis ir L.Lekavičiaus baudų metimai atsilikimą vėl sumažino iki vienaženklio – 45:54.

Paskutinis kėlinys priminė katės žaidimą su pele. Plėšrūno padėtyje atsidūrė šeimininkai susikurdavo kiek didesnę persvarą, tačiau iškart atleisdavo vadeles ir leisdavo kauniečiams skirtumą sumažinti.

„Olimpia“: Troy’us Danielsas ir Devonas Hallas po 12, Sergio Rodriguezas 10 (4 kld.).

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius ir Lukas Lekavičius po 13, Tyleris Cavanaugh 10 (7 atk.kam.).

Rungtynių statistika:

Milano „Olimpia“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 13/29 (44,8 proc.) – 11/27 (40,7 proc.)

Tritaškiai: 8/24 (33,3 proc.) – 9/25 (34,4 proc.)

Baudų metimai: 15/18 (83,3 proc.) – 9/11 (81,8 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 32 (7) – 34 (7)

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 16

Klaidos: 10 – 14

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Blokai: 1 – 1

Pražangos: 17 – 21

Naudingumas: 79 – 63

Kauniečiams negali padėti traumuoti Joffrey Lauvergne'as, Mantas Kalnietis ir Janis Strelnieks, COVID-19 susirgęs Joshas Nebo ir po viruso vis dar atsigaunantis Paulius Jankūnas.

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė penkis pralaimėjimus paeiliui, tačiau į rungtynes žengia po svarbios pergalės Lietuvoje. Kauniečiai savaitgalį 72:67 nugalėjo Vilniaus „Ryto“ ekipą. Eurolygoje „Žalgiris“ per 18 rungtynių iškovojo 3 pergales ir užima paskutinę vietą.

„Olimpia“ Eurolygoje šventė jau tris pergales paeiliui ir po 19 rungtynių turėdami 13 laimėjimų italai užima 3-ąją vietą.

Klubams tai bus pirmoji tarpusavio dvikova, mat gruodį Kaune turėjusios vykti rungtynės buvo nukeltos dėl koronaviruso išplitimo „Olimpia“ klube.