Prieš „Maccabi“ lyderius galvą nulenkęs J. Zdovcas niršo dėl „Žalgirio“ bėdų: „Tai nedovanotina“

„Varžovai pajuto ritmą ir tapo nesustabdomi. Mes gynyboje buvome per daug išsigandę, tinkamu metu nepadarėme pražangų, darėme kitas klaidas gynyboje, taip pat pritrūko jėgų kovoje dėl atšokusių kamuolių“, – po eilinio pralaimėjimo kalbėjo Kauno „Žalgirio“ (3/17) Jure Zdovcas.

J.Zdovco auklėtiniai patyrė eilinį pralaimėjimą Eurolygoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (16)

Feb 1, 2022, 10:44 PM, atnaujinta Feb 1, 2022, 10:48 PM

47 dienas lauktas Eurolygos sugrįžimas į Kauną baigėsi eiliniu pralaimėjimu. Antradienį „Žalgiris“ savo žiūrovų akivaizdoje 78:94 (19:21, 18:26, 13:17, 18:30) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ (10/11) krepšininkams.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko permaininga ir puolimu paremta kova – nei vienai iš ekipų nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo, o atakos dažniau užsibaigdavo taškais nei netaikliais metimais.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ sirgalius iš savo vietų pakėlė kovingas Mareko Blaževičiaus žaidimas.

20-metis 211 cm ūgio vidurio puolėjas nenusileido kur kas labiau už jį patyrusiems varžovams ir kovėsi dėl kiekvieno centimetro.

Vien per pirmuosius du kėlinius lietuvis buvo surinkęs 17 naudingumo balų, o akistatą aukštaūgis užbaigė savo sąskaitoje turėdamas 26 naudingumo balus. Tai – geriausias jo karjeros pasirodymas.

Vis dėlto sėkmingas M.Blaževičiaus lengvo gyvenimo aikštės šeimininkams negarantavo. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė lygus rezultatas – 47:47.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimo mašina sustojo – ketvirčio metu Kauno ekipa strigo atakuodama varžovų krepšį ir tik tiksint paskutinėms kėlinio sekundėms J.Zdovco kariauna kiek išjudino savo puolimą.

Prieš lemiamą rungtynių atkarpą „Maccabi“ buvo priekyje – 64:60.

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ visiškai subyrėjo – kauniečiai praleido 30 taškų ir dvikovą pralaimėjo 16 taškų skirtumu.

„30 taškų ketvirtajame kėlinyje – nedovanotina. Jei norime laimėti – turime žaisti geriau gynyboje, tačiau „Maccabi“ turi žaidėjų, kurie gali pataikyti per rankas ir šiandien buvo jų vakaras“, – po rungtynių kalbėjo J.Zdovcas.

Vos 4863 „Žalgirio“ arenoje susirinkę žiūrovai dvikovos pabaigoje nutilo, o nuaidėjus finalinei sirenai pasigirdo kuklaus „Maccabi“ sirgalių būrelio džiaugsmas.

Po pertraukos aikštėje nebepasirodė Janis Strelniekas. Latvis aikštėje pirmoje rungtynių dalyje praleido kiek daugiau nei dvi minutes.

„Varžovai žaidė puikias rungtynes. Seniai neteko matyti tokių Jameso Nunnally ir Scottie Wilbekino pasirodymu. Bandėme kovoti, laikėmės tris kėlinius.

Mums padėjo gera pirmoji rungtynių pusė, tačiau mes neišnaudojome savo pražangų ir žaidėme per minkštai“, – samprotavo 45-erių krepšinio specialistas iš Slovėnijos.

Dvigubą Eurolygos savaitę „Žalgiris“ užbaigs penktadienį – namuose Lietuvos čempionai susigrums su Kazanės „Uniks“ krepšininkais.

– Rungtynes praleido Mantas Kalnietis, J.Strelniekas sužaidė tik dvi minutes, savo žaidimo neatrado Tai Websteris. Kaip sunku, kai komandai trūksta organizuoti žaidimą galinčių žaidėjų? – buvo paklaustas J.Zdovcas.

– Mes vis tiek įmetėme 80 taškų. Janis sužaidė kelias minutes, tačiau jam vėl atsinaujino trauma. Planavome jį leisti kartu su T.Websteriu, bet šis planas nepavyko.

Mums trūko ir Josho Nebo (negali rungtyniauti dėl koronaviruso – red.). Jis būtų labai tikęs prieš tokią atletišką komandą kaip „Maccabi“. Fiziškumo skirtumas buvo jaučiamas nuo pat rungtynių pradžios.

Sunkus laikotarpis – žaidėjai, kurie žaidžia gerai patiria traumas arba iškrenta dėl COVID-19. Vėliau reikia laukti jų atsistatymo. Vis dėlto negali būti jokių pasiteisinimų.

Jutau, kad šiandien galime laimėti, tačiau ir vėl pritrūko. J.Nunnally turbūt sužaidė sezono rungtynes. Jis buvo nesustabdomas.

– Kokio rimtumo J.Strelnieko trauma?

– Pamatysime rytoj. Vakar jis dalyvavo treniruotėje. Tai nebuvo itin stipri treniruotė, bet jis jautėsi gerai. Planavome jį leisti tarp 10-15 minučių, bet gavosi, kaip gavosi. Nėra gerai.

– N.Giffey sužaidė vos tris minutes, bet tai nebuvo dėl traumos, tiesa?

– Ne. Kai pralaimi, visada galvoji apie savo sprendimus. Galbūt jis galėjo žaisti daugiau, bet mes nusprendėme žaisti su kitais žaidėjas daugiau.

Trečiajame kėlinyje prametėme gerus tritaškius, o varžovai pataikė sunkius metimus, bet tai yra krepšinis. Je būtume pataikę – turėtume kur kas daugiau pasitikėjimo savimi, bet vietoje to kelis kartus prametėme iš po krešio.

Trūko pražangų. Stiprių pražangų. Prieš antrojo kėlinio pabaigą buvome padarę tik vieną pražangą. Tia nėra dovanotina.

– Rungtynių pabaigoje likote nusivylęs M.Blaževičiaus pasyvumu gynyboje...

– Ne mano darbas teisti žaidėjus, bet tu negali praleisti varžovo taip lengvai net rungtynių pabaigoje. Liūdna.

REPORTERIS: Kaune liftas mirtinai sužalojo moterį