Eurolygos drama Maskvoje: M. Grigonio sezono šou ir tik po pratęsimo paaiškėjęs nugalėtojas

Trečiadienį vykusiose Eurolygos rungtynėse ietis surėmė Maskvos CSKA (13/9) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (11/11) krepšininkai. Šį kartą Mariaus Grigonio atstovaujamas Rusijos klubas po pratęsimo pareikalavusios kovos 97:99 (16:23, 25:21, 23:13, 22:29, 11:13) krito prieš savo varžovus.

Marius Grigonis.<br>Zuma/Scanpix nuotr.
D.Hackettas.<br>G. Bitvinsko nuotr.

Feb 2, 2022, 6:58 PM, atnaujinta Feb 2, 2022, 10:55 PM

Pats 27-erių 198 cm ūgio lietuvis sužaidė rezultatyviausias šio sezono Eurolygos rungtynes.

M.Grigonis per 34 minutes įmetė 20 taškų (2/4 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Šioje dvikovoje abi komandos vertėsi be savo vyriausiųjų trenerių. Dėl koronaviruso iš rikiuotės iškrito tiek Dimitris Itoudis, tiek ir Erginas Atamanas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti vos 27 sek. svečiai turėjo dviejų taškų pranašumą – 86:84, tačiau su tuo sutikti nenorėjęs Danielis Hackettas pataikė tolimą metimą su pražangą ir išvedė maskviečius į priekį – 86:84.

Tada pirmuoju smuiku užgrojo „Anadolu Efes“ lyderis Vasilije Micičius, kuris likus žaisti 0,8 sek. po sėkmingo prasiveržimo išlygino skaičius švieslentėje – 86:86 ir komandos keliavo į pratęsimą.

Jo metu toliau tęsėsi permaininga kova.

Likus žaisti 11 sek. CSKA turėjo paskutinės atakos galimybę, tačiau pergalę galėjęs išplėšti Aleksejaus Švedo tolimo metimas skriejo pro šalį ir CSKA krito prieš Eurolygos čempionus.

CSKA: Danielis Hackettas 31, Marius Grigonis 20, Willas Clyburnas 19, Joelis Bolomboy'us 7.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 26, Rodrigue'as Beaubois 22, Vasilije Micičius 16, Bryantas Dunstonas 12.