Tenerifėje – gerai prasidėjusi, bet blogai pasibaigusi Vilniaus „Ryto“ akistata su grupės lyderiais

Vilniaus „Ryto“ (1/2) krepšininkai antradienį svečiuose žaidė FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etapo L grupės trečiojo turo rungtynes su San Kristobal de la Lagūnos „Tenerife“ (3/0) komanda ir patyrė nesėkmę 75:89 (21:20, 20:18, 9:22, 25:29).

„Tenerife“ ir „Ryto“ rungtynės.<br> FIBA nuotr.
„Rytas“ savo aikštėje žaidė dvejas rungtynes.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Feb 8, 2022, 9:13 PM, atnaujinta Feb 8, 2022, 11:48 PM

Vilniečiai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmavo 7:0, o pirmąjį kėlinį laimėjo 21:20. Antrajame žaidimas buvo apylygis, bet prieš pertrauką „Rytas“ pirmavo 41:38.

Lemtingas lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai pirmaudami 49:46 vilniečiai pralaimėjo atkarpą 0:14 ir rezultatas tapo 49:60.

Paskutiniame ketvirtyje Mindaugas Girdžiūnas tritaškiu sumažino skirtumą iki vienženklio (55:63), bet neilgam.

Po spurto 8:0 komandas skyrė 6 taškais (65:71), o likus 2,5 min. po Speedy Smitho metimų buvo 5 taškai (71:76).

Bet tada pasipylė klaidos, o ispanai be gailesčio rinko taškus net ir paskutinėmis sekundėmis.

„Tenerife“: Kyle’as Wiltjeras 25, Sasu Salinas 14 (4/9 tritaškių), Joanas Sastre 12, Franas Guerra 10, Aaronas Doornekampas 9 (8 atk. kam.).

„Rytas“: Speedy Smithas 14, Lukas Uleckas 13 (3/7 tritaškių), Ivanas Buva 10 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9 (6 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 8.

Šiuo maču grupėje baigėsi pirmasis ratas, kuriame „Rytas“ savo aikštėje žaidė dvejas rungtynes.

Per pirmąsias dvejas rungtynes vilniečiai namuose 71:76 nusileido Strasbūro SIG komandai ir 91:88 nugalėjo Sombathėjaus „Falco“ ekipą.

Tuo metu „Tenerife“ per dvejas rungtynes svečiuose su tomis pačiomis ekipomis iškovojo dvi pergales: 79:73 Vengrijoje ir 85:67 Prancūzijoje.

Kiek anksčiau antradienį įvykusioje kitų dviejų L grupės komandų akistatoje „Falco“ pralaimėjo SIG ekipai 63:85 ir pirmą ratą baigė be pergalių.

Vilniečių treneris Giedrius Žibėnas prieš rungtynes Ispanijoje rengėsi taktinei kovai.

„Reikia juos versti žaisti neparankų krepšinį, turime susigyventi su idėja, kurią paruošėme, ja tikėti ir stengtis rungtynėse tai įgyvendinti. Ne veltui ši komanda vadinama smegenų komanda. Bus labai svarbūs logiški metimai neleidžiant jiems bėgti į priekį“, – sakė G.Žibėnas.

„Tenerife“ klubas yra pirmasis Čempionų lygos nugalėtojas.

„Tenerife“ šį sezoną pirmojo etapo grupėje užėmė antrąją vietą. Lagūnos krepšininkai po du kartus įveikė Sasario „Dinamo“ ir Kamensko „Prometej“ komandas, bet pralaimėjo abejas rungtynes grupėje pirmąją vietą užėmusiam Liudvigsburgo „Resen“.

Atkrintamajame etape „Tenerife“ pranoko Izmyro „Karsıyaka“ komandą 2:1.

Jau trečią sezoną „Tenerife“ pasididžiavimas yra pagrindinę žaidimo ašį sudarantys du veteranai brazilas Marcelinho Huertasas ir gruzinas Giorgis Šermadinis. Vis dėlto „Tenerife“ suolas gana trumpas ir jai sudėtinga kovoti dviem frontais.