Pragarišką rungtynių pabaigą išgyvenę lietuviai įveikė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus

Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo trečią pergalę FIBA pasaulio čempionato atrankoje. Šįkart lietuviai išvykoje 78:77 (13:21, 23:20, 24:15, 18:21) įveikė Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus.

Bosnija ir Hercegovina – Lietuva<br>T.Vanago nuotr.
Bosnija ir Hercegovina – Lietuva<br>G. Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

2022-02-24 20:50, atnaujinta 2022-02-25 06:51

Rungtynes kur kas geriau pradėjo rungtynių šeimininkai bosniai. Nuo pirmųjų minučių savo gynyboje lietuvius supančioję bosniai greitai susikrovė pranašumą, o pirmą kėlinį užbaigė su 8 taškų persvara – 21:13.

Lietuviai išvadas padarė greitai ir jau antrajame kėlinyje pradėjo mažinti atsilikimą nuo varžovų. Besibaigiant pirmam lietuviai atsilikimą buvo sumažinę iki 2 taškų, tačiau šeimininkai sėkmingiau užbaigė pirmą rungtynių pusę ir į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 41:36.

Po pertraukos Lietuvos krepšininkai žengė kur kas gyvybingesni ir sužaidus kiek daugiau nei minutę rezultatą išlygino – 41:41. Pasitikėjimą atgavę lietuviai galingai tęsė trečią rungtynių ketvirtį ir į paskutinį kėlinį žengė pirmaudami 60:56.

Lietuviai ketvirtame kėlinyje tęsė savo sėkmingą atkarpą ir likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes turėjo 8 taškų persvarą – 74:66. Tačiau netikslūs lietuvių metimai ir klaidos puolime leido per kiek daugiau nei minutę pranašumą sumažinti iki 2 taškų.

Bosnijos ir Hercegovinos fanai pajautę kraujo skonį pradėjo griausmingai palaikyti savo rinktinę, tačiau abi komandos porai minučių užstrigo puolime.

Šią taškų pauzę nutraukė Osvaldas Olisevičius. Likus žaisti 15 sekundžių lietuvis pataikė tritaškį, o į jį dviem taškais atsakė bosnis Kenanas Kamenjasas, po kurio lietuviai pirmavo 77:74.

Šeimininkai prasižengė prieš Mindaugą Girdžiūną, o prie baudų linijos stojęs gynėjas pataikė vieną metimą ir užtikrino juo pergalę Lietuvos rinktinei. Likus žaisti 0,2 sekundes Aleksandaras Lazičius pataikė tritaškį, tačiau Lietuva triumfavo. Galutinis rezultatas 78:77.

Bosnija ir Hercegovina: Miralemas Halilovičius 20, Džasanan Musa 14, Amaras Gegičius 11, Kenanas Kamenjasas 9.

Lietuva: Osvaldas Olisevičius 18, Martynas Echodas 13, Margiris Normantas 9, Tomas Dimša ir Arnas Butkevičius po 8.

Lietuviai laimėjo visas tris F grupės atrankos rungtynes. Iš pradžių lietuviai namuose 89:69 susitvarkė su Bulgarijos rinktine, o sekančiose rungtynėse išvykoje 74:66 palaužė Čekijos krepšininkus.

Bosniai turi dvi pergales ir vieną pralaimėjimą. Pirmosiose rungtynėse namuose Lietuvos varžovai 97:90 įveikė Čekijos rinktinę, o išvykoje 85:75 nugalėjo bulgarus.

Vasario 27-ąją lietuviai su bosniais žais antrąsias rungtynes, tačiau jos vyks Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje.