Jonas Valančiūnas sumetė mažiausiai taškų šiame sezone, tačiau „Pelicans“ nepasigailėjo vieno iš Vakarų konferencijos lyderių „Jazz“

Brandonas Ingramas surinko 29 taškus, o C.J. McCollumas pridėjo 24, lietuvis Jonas Valančiūnas sugebėjo į bendrą katilą įmesti mažiausiai per šį sezoną – 4 taškus, o „New Orleans Pelicans“ (27/36) klubas namie penktadienį 124:90 (35:17, 21:30, 25:30, 27:29) susitvarkė su vienu iš Vakarų konferencijos lyderiu „Utah Jazz“ (39/23).

Jonas Valančiūnas<br>AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-03-05 08:06

Lietuvis J.Valančiūnas ant parketo šiame mače praleido mažiausiai laiko per šį sezoną – vos 17 minučių.

Per jas lietuvis surinko 4 taškus (2/4 dvit., 0/2 trit.), 6 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas ir 5 asmenines pražangas.

Tai buvo nerezultatyviausios J.Valančiūno rungtynės šį sezoną. Anksčiau centras mažiausiai buvo įmetęs 6 taškus.

Ketvirtą pergalę iš eilės po „Visų žvaigždžių“ renginio laimėję „Pelicans“ pirmavo net 37 taškais 86:49, o trečiojo kėlinio pabaigoje 37 taškų deficitas buvo didžiausias šiame sezone „Jazz“ ekipai, kuri turėjo devynių pergalių seriją per pastaruosius dešimt mačų.

„Pelicans“ sugebėjo sustabdyti rezultatyviausią NBA komandą, kuri pelnė vos 35,2 proc. savo metimu ir sulaikė šėlstantį „Jazz“ lyderį Donovaną Mitchellą.

Pastarasis žaidėjas per buvusias penkias rungtynes ​​vidutiniškai pelnydavo 32,6 taško, tačiau šįkart pataikį tik 5 iš 18 metimų ir surinko 14 taškų. Jutos gretose Hassanas Whiteside'as pelnė 13 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Pelicans“ pirmame kėlinyje surengė du spurtus – 10:0 ir 9:0, kad įgytų itin solidžią persvarą 35:17.

Nors „Jazz“ yra viena geriausių tritaškininkų komandų NBA, tačiau iš toli ji įmetė per du kėlinius vos 2 tolimus metimus iš 14, o „Pelicans“ antrojo ketvirčio viduryje padidino pranašumą iki 48:22. Šiame ketvirtyje skirtumas buvo pašokęs ir iki 58:28.

„Jie žaidė įspūdingai, – sakė Jutos treneris Quinas Snyderis. – Turime pasimokyti iš „Pelicans“ kaip privalo judėti kamuolys puolime“.

Prieš šisas rungtynes buvęs „Pelicans“ generalinis direktorius, o pastaruoju metu trenerio asistentas Dellas Dempsas per apšilimą su žaidėjais nusitraukė kojos girnelės raiščius.

„Pelicans" per pastarąsias ketverias rungtynes ​​visą laiką pirmaudavo prieš varžovus mažiausiai 30 taškų skirtumu, o tas rungtynes ​​laimėdavo vidutiniškai 26,8 taškų skirtumu.

Naujojo Orleano klubas dabar yra geriausiai besiginanti NBA komanda, leisdama trims pastariesiems varžovams įmesti tik po 95,5 taško.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 29 (10/13 dvit., 6/6 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), C.J. McCollumas 24 (8/12 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Guillermo Hernangomezas 13 (5/8 dvit., 8 atk. kam.), Tony Snellas 11 (3/6 trit., 5 atk. kam.)

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 14 (2/7 dvit., 3/11 trit.), Hassanas Whiteside'as 13 (6/7 dvit., 12 atk. kam.), Danuelis House'as 11 (3/5 trit.).