Kėdainiuose „Rytas“ tris kėlinius vargo su „Nevėžiu“, tačiau galiausiai pasiekė sezono rekordą

Šeštadienio vakarą į „Betsafe-LKL“ pirmenybes po FIBA atrankos į Pasaulio taurę „lango“ sugrįžo dar dvi čempionato ekipos – Vilniaus „Rytas“ ir Kėdainių „Nevėžis“. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje po galingai sužaisto ketvirtojo kėlinio 109:85 (17:28, 28:21, 30:21, 34:15) įveikė Kėdainių miesto ekipą.

Vilniaus „Ryto“ ekipa laimėjo.<br>LKL nuotr.
Giedrius Žibėnas.<br>LKL nuotr.

Mar 5, 2022, 7:04 PM, atnaujinta Mar 5, 2022, 7:24 PM

109 taškai – geriausias „Ryto“ puolimo rezultatas šiame sezone. Įdomu tai, kad praėjęs rekordas – 108 taškai – buvo pasiektas rungtynėse su tuo pačiu „Nevėžiu-Optibet“ prieš kelias savaites.

Šiame mače vilniečiai vertėsi be poilsio gavusių Arno Butkevičiaus ir Vaido Kariniausko, tačiau ekipai jau padėjo Evaldas Kairys, į komandą sugrįžęs po dvejų metų pertraukos. Vidurio puolėjas per 8 minutes pasižymėjo 2 taškais ir atkovotu kamuoliu.

Rezultatyviausiai svečių gretose rungtyniavo Mindaugas Girdžiūnas. Vilniaus ekipos gynėjas surinko 22 taškus, realizuodamas visus 5 tritaškius ir 3 dvitaškius metimus. Taip pat jis išdalino ir 5 rezultatyvius perdavimus, o to pakako, kad M. Girdžiūnas pagal šį rodiklį peržengtų 1000 perdavimų ribą (7 vieta visų laikų rezultatyvių perdavimų sąraše).

Vilniaus krepšininkus šiame mače labiausiai baudė „Ryto“ peržiūroje sezono pradžioje dalyvavęs T.J. Starksas. Amerikietis į varžovų krepšį sukratė 31 tašką ir surinko 33 naudingumo balus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie pirmojo ketvirčio pabaigoje sugebėjo susikurti dviženklį pranašumą – 28:17.

Antrajame kėlinyje sostinės krepšininkai jau atrodė kiek geriau ir iki pertraukos sušvelnino savo atsilikimą iki 4 taškų – 45:49.

Komandoms sugrįžus iš rūbinių „Rytas“ per kelias minutes išlygino rezultatą ir persvėrė jį savo naudai – 53:51. Trečiojo ketvirčio pabaigoje kelis tolimus metimus smeigė M. Girdžiūnas, prieš lemiamas dešimt minučių leidęs kiek lengviau kvėpuoti savo ekipai – 75:70. Paskutiniajame kėlinyje svečiai nuolat didino savo pranašumą ir triumfavo 109:85.

„Nevėžis“: T.J. Starksas 31, Darylas Doualla 12, Paulius Murauskas 11, Svenas Smailagičius ir Amaras Sylla po 8, Marius Valinskas 7, Domantas Vilys 6.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 22, Ivanas Buva 19, Jarvis Williamsas 17, Tanneris Leissneris 16, Margiris Normantas 11, Gytis Radzevičius 9, Speedy Smithas 7.