M. Girdžiūno tritaškis paskutinėmis sekundėmis padovanojo „Rytui“ pergalę FIBA Čempionų lygoje

FIBA Čempionų lygos „top 16“ etape Vilniaus „Rytas“ (2/2) iškovojo labai svarbią pergalę. L grupėje vilniečiai išvykoje 73:71 (22:14, 16:9, 21:21, 14:27) įveikė Strasbūro SIG (2/2) krepšininkus.

SIG – „Rytas“<br>FIBA nuotr.
SIG – „Rytas“<br>V. Ščiavinsko nuotr.

Mar 8, 2022, 8:50 PM, atnaujinta Mar 9, 2022, 1:03 AM

„Rytas“ pranašumą pradėjo kurtis jau pirmojo kėlinio pabaigoje. Laimėję atkarpą 14:4 į antrą kėlinį žengė pirmaudami 22:14.

Sėkmingas žaidimas tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Per 10 minučių vilniečiai praleido tik 9 taškus ir į ilgąją pertrauką žengė pirmaudami 38:23.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ pranašumą išlaikė ir netgi vienu metu buvo susikrovę 20 taškų pranašumą (49:29). Visgi ketvirtasis kėlinys vilniečiams buvo tragiškas.

Dar likus žaisti 4 minutes „Rytas“ turėjo dviženklį pranašumą, tačiau Jordano Howardo vedami SIG krepšininkai laimėjo atkarpą 15: 3 ir likus žaisti 23 sekundes išsiveržė į priekį 71:70.

Lemiamą metimą vilniečiai patikėjo Mindaugui Girdžiūnui. Gynėjas iš krašto pataikė tritaškį likus žaisti vieną sekundę.

Strasbūro klubas tolimu metimu stengėsi išplėšti stebuklingai pergalę, tačiau DeAndres Lansdowne’o tolimą metimą blokavo Gytis Radzevičius.

„Rytas“: Margiris Normantas 12, Speedy Smithas 12, Ivanas Buva 11, Arnas Butkevičius 11.

SIG: Jordanas Howardas 21, Jean-Baptiste'as Maille'as ir Ike Udanoh po 10.

Sostinės klubui dėl pėdos traumos negalėjo padėti Vaidas Kariniauskas.

Vilniečiai per keturias rungtynes šventė 2 pergales ir grupėje užima 3-ąją vietą.

Strasbūro ekipa taip pat laimėjo dvi rungtynes, tačiau žengia antroje pozicijoje, nes laimėjo didesniu skirtumu prieš vilniečius, nei jiems pralaimėjo.

Tarpusavio rungtynėse Vilniuje „Rytas“ pralaimėjo 71:76. Į sekantį etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.