Vilniuje – europinio sezono katastrofa: negalėjęs suklupti „Rytas“ subyrėjo prieš nepralaiminčią „Tenerife“ ekipą

FIBA Čempionų lygos antrojo etapo 5-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Ryto“ (2/3) krepšininkai antradienį namuose 64:83 (9:23, 17:29, 23:17, 15:14) neatsilaikė prieš L grupės lyderę „Tenerife“ (5/0) ir atsisveikino su svajonėmis žaisti turnyro ketvirtfinalyje.

„Ryto“ ir „Tenerife“ rungtynės.<br>FIBA nuotr.
 „Tenerife“ laimėjo pirmąsias rungtynes 89:75.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (22)

Mar 15, 2022, 7:27 PM, atnaujinta Mar 16, 2022, 1:11 PM

Vilniečiams būtina pergalė norint išsaugoti galimybes žaisti ketvirtfinalyje, į kurį patenka po dvi geriausias grupių ekipas.

Prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad vilniečiams negalės padėti puolėjas Evaldas Kairys, jam nustatytas koronavirusas.

Mačo baigtis buvo visiškai aiški jau po dviejų kėlinių, kai „Rytas“ atsiliko 26:52.

Vilniečių reikalai buvo blogi nuo pat rungtynių pradžios.

Nors vilniečiai po Speedy Smitho ir Ivano Buvos metimų pirmavo 5:4, svečiai greit persvėrė rezultatą – 5:11. Netrukus suomis Sassu Salinas pelnė 8 taškus iš eilės pasiuntė vilniečius į nokdauną – 7:19. Vaidas Kariniauskas pataikė dvitaškį, bet ispanai atsakė dviem metimais – 9:23 po tragiško pirmojo kėlinio.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkų klaidos leido svečiams pelnyti dar 8 taškus be atsako ir jau Giedriui Žibėnui teko gelbėti situaciją prašant minitės pertraukėlės – 12:31 ir jokių prošvaisčių.

V.Kariniausko tritaškis ir Tannerio Leissnerio 5 taškai kiek sušvelnino situaciją – 20:36. Skirtumas sumažėjo iki 24:38, bet svečių tritaškis vėl viską pavertė niekais – 24:42.

Po dar vieno S.Salino tritaškio rezultatas tapo 26:52.

Per paskutinius du ketvirčius jau buvo atliekami formalumai. Vilniečiai sumažino skirtumą iki 16 taškų, bet pabaigoje jis vėl perkopė 20 taškų.

Rungtynių statistika

Vilniaus „Rytas“ – „Tenerife“ 64:83 (9:23, 17:29, 23:17, 15:14)

„Rytas“: Tanneris Leissneris 12 (1/6 tritaškių), Ivanas Buva 11 (5 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 10, Gytis Radzevičius 8 (10 atk. kam.), Jarvis Williamsas 7.

„Lenovo“: Sasu Salinas 23 (7/13 tritaškių), Marcelinho Huertasas 16 (6 rez. perd.), Giorgis Šermadinis ir Kyle'as Wiltjeras po 11, Joanas Sastre'as 7.

Situacija. L grupėje pirmadienį jau įvyko vienos penktojo turo rungtynės. Jose Strasbūro komanda namie po pratęsimo nugalėjo Sombathejaus „Falco“ krepšininkus 98:86.

Po šių rungtynių L grupės lyderė buvo per keturis mačus keturias pergales iškovojusi „Tenerife“. SIG laimėjo trejas iš penkerių rungtynių, „Rytas“ – dvejas iš ketverių, „Falco“ pralaimėjo visas penkerias rungtynes ir prarado galimybę patekti į kitą etapą.

Kitą savaitę paskutiniajame ture (kovo 23 d.) žais „Falco“ – „Rytas“ ir „Tenerife“ – SIG.

Vilniaus komanda į ketvirtfinalį galėjo patekti tik tuo atveju, jei laimi abejas likusias rungtynes. Jei vilniečiai nugalės „Tenerife“ ekipą 18 taškų arba didesniu skirtumu, o kitą savaitę įveiks „Falco“ krepšininkus, jiems nebus svarbu, kokiu rezultatu baigsis „Tenerife“ ir SIG rungtynės.

Tačiau jei „Rytas“ laimės prieš Tenerifės komandą mažesniu skirtumu, jam reikės ne tik laimėti Vengrijoje, bet ir laukti palankaus rezultato kitose rungtynėse: „Tenerife“ pergalės bet kokiu skirtumu arba triuškinamos SIG pergalės.

Jei „Rytas“ per du paskutinius turus pralaimės bent vienerias rungtynes, į Čempionų lygos ketvirtfinalį nepateks.

Varžovai. Čempionų lygos antrajame etape „Tenerife“ yra vienintelė visas rungtynes laimėjusi komanda (skaičiuojant visas grupes).

„Rytas“ varžovų galią jau įvertino per pirmąsias rungtynes, kurios vasario pradžioje vyko Lagūnoje. Nors vilniečiai iki pertraukos beveik visą laiką pirmavo, nuo trečiojo kėlinio aikštėje šeimininkavo „Tenerife“, pasiekusi pergalę 89:75.

„Tenerife“ tąkart nesutrukdė net neįprastai prastas lyderių žaidimas. Giorgis Šermadini (4 taškai, 1/4 dvitaškių) ir Marcelinho Huertasas (5 taškai, 6 klaidos) buvo tiesiog neatpažįstami, bet juos gerai pavadavo Kyle‘as Wiltjeris (25 taškai), Sasu Salinas (14) ir Joanas Sastre (12).

Vilniaus komandoje naudingiausiai žaidė Speedy Smithas (14 taškų), Lukas Uleckas (13) ir Ivanas Buva (10).

Nors prieš penkias savaites gruzinas G.Šermadinis ir brazilas M.Huertasas buvo silpnoji grandis, būtent šis duetas sudaro „Tenerife“ žaidimo ašį. G.Šermadinis pelno 13,5 taško ir atkovoja 6,7 kamuolio, M.Huertasas įmeta 9 taškus ir atlieka 6,9 rezultatyvaus perdavimo.

Pagrindinę ašį išplečia kanadietis K.Wiltjeris (13,3 tšk.), suomis S.Salinas (11,3 tšk.), urugvajietis Bruno Fitipaldo (9 tšk.), Kanarų salų krepšinio auklėtinis Franas Guerra (6,8 tšk.).