Pusfinalyje sutriuškintos Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės iškovojo Europos krepšinio lygos bronzos medalius

Sekmadienį Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) mažajame finale dėl bronzos medalių kovėsi Čekijos ir Lietuvos moterų krepšinio klubai: „Kibirkštis-MRU“ rezultatu 87:69 (29:17, 15:21, 17:18, 26:13) įrodė savo pranašumą prieš „Ostrava“ klubą ir iškovojo istorinius medalius.

Vilniaus „Kibirkšties“ krepšininkės iškovojo Europos krepšinio lygos bronzos medalius.<br> A.Didžgalvio nuotr.

2022-03-20 18:41, atnaujinta 2022-03-20 19:08

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda pasiekė geriausią rezultatą klubo istorijoje EWBL čempionate.

Mažojo finalo žaidimo kreivė buvo visiškai priešinga vilniečių pusfinaliui. Lietuvos sostinės klubo krepšininkės demonstravo uraganinį puolimą, kas leido per pirmąjį ketvirtį susikrauti 12 taškų persvarą (29:17).

Antrąjį kėlinį vilnietės pradėjo taip pat sėkmingai, tačiau dviženklės persvaros išlaikyti nepavyko. Čekijos klubo krepšininkės surado skylių „Kibirkšties-MRU“ gynyboje, kas leido į lietuvių krepšį įmesti 21 tašką ir sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (44:38).

Po pertraukos abiejų komandų žaidimas priminė amerikietiškus kalnelius – rezultatyvios atakos keitėsi klaidomis ir atvirkščiai. Komandų atotrūkis sužaidus dvi minutes buvo ištirpęs (44:44), todėl intriga persikėlė į lemiamą ketvirtį.

Ketvirtajame kėlinyje „Kibirkštis-MRU“ susitvarkė su užduotimis tiek gynyboje, tiek puolime ir įjungusios aukštesnę pavarą vėl atitrūko nuo varžovių. Vilnietės įrodė savo pranašumą ir rezultatu 87:69 triumfavo mažajame finale.

G. Šulskė buvo pripažinta naudingiausia rungtynių žaidėja, kuri pelnė 19 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 19 naudingumo balų.

„Kibirkštis-MRU“: G.Šulskė 19, K.Kazočiūnaitė 18, C.Droguet 16, L.Sakevičiūtė 13.

„SBŠ Ostrava“: J.Silov 21, A.Smutna 18, S.Tarkovicova 10.

EWBL pusfinalyje vilnietės 34:70 (7:23, 11:10, 8:20, 8:17) nusileido aikštės šeimininkių „Pieštanské Čajky“ ekipai.

Lietuvės pirmąjį kėlinį pradėjo itin nerezultatyviai ir visiškai nesigynė pirmąsias 10 minučių G. Kievino auklėtinės sugebėjo sukrapštyti vos 7 taškus, tuo tarpu savo aikštės pusėje praleidusios net 23.

Antrajame ketvirtyje vilnietės susikoncentravo ir įjungusios aukštesnę pavarą sužaidė apylygiai – 11:10, tačiau po dviejų kėlinių švieslentėje ir toliau degė 15 taškų deficitas (18:33).

Po ilgosios pertraukos pasikartojo pirmųjų dešimties minučių scenarijus. Vilnietės vėl strigo puolime – pelnė vos 8 taškus, kai varžovės atsakė 20.

Paskutiniame ketvirtyje intriga neatgijo. Sostinės klubas nerado veikiančių receptų puolime ir visų rungtynių metu išgyvenusios taškų badą pelnė vos 34 taškus. Nuaidėjus rungtynių sirenai „Kibirkštis-MRU“ 34:70 turėjo pripažinti „Piešťanské Čajky“ ekipos pranašumą.

„Kibirkštis-MRU“: G.Raulušaitytė 8, J.Miknaitė 6, L.Sakevičiūtė 5.

„Piešťanské Čajky“: M.Tadič 18, S.Boothe 16, N.Martiskova 14.

Kitą savaitgalį (kovo 26-27 d.) „Kibirkštis-MRU“ žais Baltijos lygos finaliniame ketverte, kuris vyks Jonavos arenoje. Vilniečių varžovės paaiškės antradienį Kaune, kur susitiks 3 taškų persvarą turintis „Neptūno“ klubas prieš „Aisčių-LSMU“ komandą.