Šaro „Barcelona“ neatlaikė graikiškos pirties: „Olympiakos“ patiesė katalonus

Itin svarbią pergalę Eurolygoje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ (19/9) ekipa. Dėl antrosios reguliariojo sezono vietos kovojantis Graikijos klubas penktadienį namuose ant menčių Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (21/6) klubą, kuris jau yra užsitikrinęs pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

D.Exumas ir Š.Jasikevičius.<br>G.Bitvinsko nuotr.

2022-04-01 20:55, atnaujinta 2022-04-02 00:13

Graikai aikštės šeimininkus nugalėjo 73:66 (13:19, 20:21, 18:8, 22:18).

Intriguojančioje dvikovoje kiek sėkmingiau akistatą pradėjo Šaro kariauna – gynyboje varžovus pančioję katalonai per pirmąjį kėlinį vertė aikštės šeimininkus mesti sunkius metimus ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje – 19:13.

Antrajame kėlinyje „Olympiakos“ puolimas atkuto, bet „Barcelona“ ir toliau išliko priekyje – svečiai iš Katalonijos į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami – 40:33.

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai suaktyvino savo gynybą – per trečiąjį kėlinį Pirėjo klubas praleido vos 8 taškus ir po ilgesnės pertraukos išsiveržė į priekį. Prieš ketvirtąjį ketvirtį „Olympiakos“ buvo priekyje – 51:48.

Ketvirtajame kėlinyje „Olympiakos“ ir toliau neatleido vadžių – aikštėje vyko nuožmi kova, bet kėlinio pabaigoje graikai vis labiau ėmė įrodyti savo pranašumus.

11:3 atkarpą laimėję graikai atitrūko nuo Š.Jasikevičiaus auklėtinių ir nebeišleido persvaros iki pat rungtynių pabaigos.

Šioje akistatoje „Barcelona“ komandai vis dar padėti negalėjo peties traumą besigydantis Rokas Jokubaitis. Katalonai taip pat vertėsi be Sertačo Šanli ir Brandono Davieso.

„Olympiakos“: Shaquille'as McKissicas 20, Aleksandras Vezenkovas 13, Tyleris Dorsey 9, Hassanas Martinas 8, Livio Jean-Charlesas 7.

„Barcelona“: Sertačas Šanli 13, Nikola Mirotičius 1, Nickas Calathesas 7, Rolandas Šmitas 6.