Paskutinė sezono išvyka virto pragaru: lietuviškoji „Baskonia“ į „Žalgirį“ nusivalė kojas J. Lauvergne'as patyrė traumą

Kauno „Žalgiris“ (7/20) pralaimėjimu baigė savo paskutiniąsias šio sezono Eurolygos išvykos rungtynes. Jure Zdovco auklėtiniai negalėjo atlaikyti Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio atstovaujamos Vitorijos „Baskonia“ (12/16) ekipos uragano.

Kauniečiai buvo sumindyti Vitorijoje.<br>G. Bitvinsko nuotr.
Kauniečiai buvo sumindyti Vitorijoje.<br>Zalgiris.lt nuotr.
Kauniečiai buvo sumindyti Vitorijoje.<br>Kauno ekipos nuotr.
Kauniečiai buvo sumindyti Vitorijoje.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Apr 1, 2022, 9:15 PM, atnaujinta Apr 2, 2022, 12:33 AM

Kauniečiai nusileido priešininkams iš Vitorijos 79:96 (15:35, 25:22, 10:20, 29:19).

Šioje dvikovoje „Žalgiris“ vertėsi be blogai pasijutusių Janio Strelnieko ir Mareko Blaževičiaus. Tuo metu „Baskonia“ klubas nesulaukė lyderio Wade'o Baldwino pagalbos.

Vis dėl to dėl šios priežasties baskų klubui per daug galvos neskaudėjo – aikštės šeimininkai „Žalgirį“ mindyti pradėjo nuo pirmųjų rungtynių akimirkų.

Tragiškai dvikovą pradėję Lietuvos čempionai nesiorientavo abiejose aikštės pusėse, o priešininkai savo tvirtovėje tiesiog darė tai, ką norėjo. Tolimais metimais „Žalgirį“ baudė ir abu baskų lietuviai T.Sedekerskis ir R.Giedraitis.

Apskritai „Baskonia“ per pirmąsias 10 minučių atliko net 13 rezultatyvių perdavimų ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje – 35:15.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ košmaras tęsėsi ir toliau – vienu metu komandas skyrė net 30 taškų skirtumas.

Kiek atsipalaidavusi Vitorijos ekipos gynyba leido žalgiriečiams sėkmingiau užbaigti antrąjį kėlinį, tačiau prieš ilgąją pertrauką švieslentėje ir toliau degė nemalonūs skaičiai – 40:57.

„Rungtynės dar nebaigtos, bet lengva man čia kalbėti, vaikinai turi tai įrodyti savo darbu aikštėje“, – po dviejų kėlinį pyktelėjęs dėl prasto starto kalbėjo J.Zdovcas.

Ne. Neįrodė.

Dar blogiau – antroje rungtynių pusėje aikštėje nebepasirodė antrajame kėlinyje susižeidęs Joffrey Lauvergne'as, o „Žalgiris“ dar labiau kasėsi savo duobę.

Nors vienu trečiojo kėlinio metu žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 16 taškų, bet baskai kauniečiams vožė dar stipriau – galinga atkarpa ir „Žalgiris“ į ketvirtąjį kėlinį išėjo atsilikdamas 50:77.

Ketvirtajame kėlinyje reikalai nesikeitė – stebuklas neįvyko, „Baskonia“ šeimininkavo, o „Žalgirio“ žaidėjams liko areną palikti nuleistomis galvomis.Kauniečius skausmingai Vitorijoje baudė ir abu lietuviai.

R.Giedraitis per 27 minutes įmetė 17 taškų (2/5 dvit., 4/4 trit., 1/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

Tuo metu T.Sedekerskis per 23 minutes pelnė 11 11 taškų (3/3 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

Tai buvo paskutinės Vitorijos klubo šio sezono Eurolygos rungtynės. Tuo metu žalgiriečiai savo tarptautinį sezoną baigs sekmadienį. Namuose „Žalgiris“ priims Belgrado „Crvena zvezda“ krepšininkus.