RKL atkrintamosios kovos: „Tauragės“ rankose – bilietas į ketvirtfinalį

Tęsiasi Nostra.lt-Regionų krepšinio lygos atkrintamosios varžybos. A divizione pirmieji savo seriją uždarė „Tauragės“ krepšininkai, tuo tarpu Ukmergės „Olimpas“ su kaupu atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame mače. Tikrą dramą teko išgyventi Ignalinos krepšininkams, o „Ryto“ jaunimą iš kovos dėl medalių eliminavo tragiškas ketvirtasis kėlinys.

„Tauragės“ ekipa<br> S.Čirbos nuotr.

2022-04-03 11:31

Pirmąja A diviziono komanda, įveikusia aštuntfinalio barjerą, tapo „Tauragė“. Tauragiškiai trečiosiose serijos rungtynėse namuose 111:83 sutriuškino Prienų „Labas Gas-KKSC“ ir laimėjo seriją 3:0.

„Tauragė“ per du kėlinius pelnė net 63 taškus ir dar iki ilgosios pertraukos atsakė į visus klausimus šiose rungtynėse.

Šarūno Zablockio auklėtiniai visos serijos metu demonstravo uraganinį puolimą, vidutiniškai pelnydami po 105 taškus per rungtynes.

„Rezultato nelabai žiūrėjome – kiekvienose rungtynėse stengėmės gerbti ir save, ir varžovą. Ruošėmės maksimaliai ir serija pavyko. Serijoje išbandėme keletą skirtingų gynybos sistemų, o su „Raseiniais“ tikimės geros kovos. Nežinau, ar pamatysite ką nors naujo, bet laukia įdomi kova“, – po pergalės kalbėjo „Tauragės“ vyriausiasis treneris Š. Zablockis.

„Pirmiausia tai noriu pasveikinti „Tauragės“ komandą. Jie šiuo metu yra puikioje sportinėje formoje ir yra vieni favoritų laimėti lygą. Visose serijos rungtynėse neatstovėjome jų fiziškumo – jie turi 10 lygių žaidėjų, mus spaudė ir daužė. Aš dar prieš seriją sakiau, kad „Tauragė“ mums yra pats neparankiausias varžovas atkrintamosiose“, – seriją apžvelgė „Labas Gas-KKSC“ strategas Paulius Ivanauskas.

Nugalėtojams Paulius Steikūnas pelnė 20 taškų (7/7 dvit.), 16 pridėjo Martynas Šeputis. Prienų ekipai be keitimų žaidęs Arnas Tilindė pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 31 naudingumo balą.

„Tauragė“ ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių susikaus su ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusiais „Raseiniais“.

Plungės „Olimpui“ lieka tik vienas žingsnis iki ketvirtfinalio. Žemaičiai antrosiose serijos rungtynėse išvykoje 72:69 palaužė Akmenės r. „Patriots“ ir nustūmė varžovus ties prarajos riba.

Plungiškiai dvylikos taškų persvarą susikrovė dar pirmajame kėlinyje, tačiau akmeniškiai ją nuolat mažino. Galiausiai, įtampa pasiekė aukščiausią lygį, kai Audrius Povilaitis realizavo tolimą metimą, o likus žaisti 38 sekundes komandas teskyrė du taškai (69:71).

Kitoje atakoje svečiai suklydo, tačiau tuo patriotams pasinaudoti nepavyko – Mindaugo Čepausko metimas skriejo pro šalį, o „Olimpo“ pergalę įtvirtino Tomo Domarko baudos metimas.

Plungės komandai Žygimantas Jocys surinko 17 taškų, 16 pridėjo Mindaugas Tamušauskas. Patriotų gretose rezultatyviausiai žaidė Martynas Valters, pelnęs 18 taškų, 17 surinko Antanas Bertašius.

Trečiosios ir galbūt lemiamos šios serijos rungtynės trečiadienį vyks Plungėje.

Tuo tarpu Ukmergės „Olimpas“ po skaudaus pralaimėjimo pratęsime per pirmąsias serijos rungtynes, padarė rimtas išvadas. Ukmergiškiai namuose 92:63 sutriuškino Kazlų Rūdos „SC-Ataką“ ir išlygino serijos rezultatą 1:1.

„Olimpas“ laimėjo visus keturis kėlinius, varžovams leidęs pirmauti tik du kartus pirmajame ketvirtyje.

Ukmergiškiams 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių bei 30 naudingumo balų surinko Ignas Lukošius, 19 taškų (6/11 trit.) pridėjo Jokūbas Fominas. „SC-Atakai“ 13 taškų surinko Ignas Dirda.

Ukmergės ekipa šiose rungtynėse atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, kai tuo tarpu varžovai – viso labo 10.

„Per daug nesureikšminčiau šitos pergalės, nes serija yra iki trijų pergalių – savotiškas maratonas. Šiandien geriau paskirstėme keitimus, įkrito metimai. Sužaidus dvi serijos rungtynes, tikėtis kažkokių pakitimų pirmadienį neturėtume – šioje serijoje žais charakteris“, – po pergalės kalbėjo „Olimpo“ vyriausiasis treneris Šarūnas Ciparis.

„Sveikinimai varžovams. Jie šiandien žaidė labai fiziškai tiek puolime, tiek gynyboje, gerai bėgo į greitą puolimą, o mes fiziškumu visiškai neatsakėme. Tai ir nulėmė mūsų pralaimėjimą. Dabar svarbiausia atsigauti ir pailsėti – žaidžiame kas antrą dieną“, – atviravo „SC-Atakos“ strategas Tomas Bietkis.

Trečiosios serijos rungtynės pirmadienį bus žaidžiamos Kazlų Rūdoje.

B divizione aiškūs beveik visi ketvirtfinalio dalyviai. Tiesiausiu keliu į šį etapą įsiveržė Šiaulių r. Kuršėnų SM „Grafų Furniture“ ekipa. Kuršėniškiai laimėjo ir antrąsias serijos rungtynes prieš Vilniaus „Rytą-MRU-VKM“ bei uždarė seriją 2:0.

Vilniečiai buvo labai arti to, kad visus reikalus perkeltų į trečiąsias rungtynes, tačiau Kuršėnų ekipa paskutinę aštuonių minučių atkarpą laimėjo 27:6 ir įveikė varžovus 81:72.

„Grafų Furniture“ ekipai Gražvydas Mockus pelnė 25 taškus, „Ryto“ jaunimui 20 taškų surinko Mykolas Mačiulis.

Kuršėniškiai ketvirtfinalyje susikaus su „Kupiškio“ komanda, kuri savo seriją laimėjo taip pat sausai. Kupiškėnai antrosiose serijos rungtynėse išvykoje 83:59 sutriuškino Panevėžio „Romeogym“.

Šįkart Alvydo Puzelio komandą į priekį vedė Tautvydas Alekna, pelnęs 17 taškų, panevėžiečiams 12 taškų surinko Kristupas Kenešis.

Antrąsias serijos rungtynes laimėjo ir Anykščių „KKSC-Elmis“. Anykštėnai išvykoje 94:82 palaužė Klaipėdos „VKKM-Neptūną“ ir eliminavo juos iš kovos dėl medalių.

Dar vieną fantastišką pasirodymą surengė „KKSC-Elmio“ gynėjas Žygimantas Žiukas – jis pelnė 27 taškus, atkovojo 10 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 44 naudingumo balus.

Neptūniečių gretose Arnas Knystautas pelnė 16 taškų, Mantas Mockevičius surinko 14 taškų ir sugriebė 15 atšokusių kamuolių.

Anykščių komanda ketvirtfinalyje susitiks su Skuodo „Kuršastos“ ir Alytaus „SRC-Dzūkijos“ poros nugalėtojais.

Tikrą dramą jau pirmajame atkrintamųjų etape išgyveno Ignalinos „Vilkakalnio-Losritos“ krepšininkai. Lemiamose, trečiosiose serijos rungtynėse, Genadijaus Kuliomino auklėtiniai 71:68 palaužė Šiaulių KA „Saulė-SG“ ekipą ir prasibrovė į ketvirtfinalį.

Ignaliniškiai užtikrintai pirmavo po trijų kėlinių, tačiau į lemiamą šturmą pakilę šiauliečiai likus žaisti kiek mažiau nei minutę atsilikimą sumažino iki minimalaus.

Kitoje atakoje prie baudų metimo linijos stojusio „Vilkakalnio-Losritos“ atstovo Martyno Žvirblio ranka nesudrebėjo, o paskutinioji Šiaulių komandos ataka susiklostė nesėkmingai.

Ignalinos ekipos gretose dar vienas fantastiškas rungtynes sužaidė Dovydas Sakalnikas – jis pelnė 23 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir surinko 36 naudingumo balus. „Saulės-SG“ ekipai Jokūbas Stropus pelnė 18 taškų ir atkovojo 12 kamuolių.

„Vilkakalnis-Losrita“ ketvirtfinalyje susikaus su Kauno „Žalgiris-3“ ir Kaišiadorių „Savingės“ poros nugalėtojais.