LKL čempionate – skambus V. Šeškaus vedamo Jonavos klubo antausis išsikvėpusiam „Žalgiriui“ „Rytas“ pakilo į 1-ąją vietą

LKL čempionate sekmadienį sužaistose vienintelėse rungtynėse Jonavos „CBet“ (14/13) krepšininkai namuose skėlė skambų antausį Kauno „Žalgiriui“ (22/3), įveikę favoritus po pratęsimo 100:97 (24:24, 9:21, 24:21, 30:21; 13:10).

Jonavos komanda metė iššūkį favoritams.<br> LKL nuotr.
Jonavoje komandos žaidė sezono atidarymo rungtynes.<br>LKL nuotr.
 E.Lecomte'as pelnė 33 taškus.<br> LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 10, 2022, 5:05 PM, atnaujinta Apr 10, 2022, 7:59 PM

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje atgimę šeimininkai paleido pergalę pirmaudami 87:85, bet per pratęsimą galutinai pribaigė Kauno ekipą, kuri rungtyniavo be ugnelės.

Po šio pralaimėjimo kauniečiai prarado pirmąją vietą turnyro lentelėje, ten dabar įsitaisė Vilniaus „Rytas“, kuris laimėjo 2 iš 3 tarpusavio mačų.

Nors ketvirtajame kėlinyje Kauno ekipa turėjo dviženklį pranašumą, jonaviečiai jį panaikino ir tik Edgaro Ulanovo metimo dėka „Žalgiris“ išplėšė papildomas penkias minutes.

Pratęsimui persiritus į antrąją pusę vadžias į savo rankas perėmė šeimininkai – galiausiai paskutinėmis sekundėmis jie atlaikė svečių šturmą ir triumfavo.

Jonavos ekipoje siautėjo legionierių duetas – 33 taškus suvertęs Emmanuelis Lecomte'as bei 29 taškus pelnęs Juanas Palaciosas.

Tuo tarpu žalgiriečius į priekį šįkart tempė sekmadienį sutartis su klubu pratęsę krepšininkai – Lukas Lekavičius (17 tšk., 7 rez. perd., 22 naud. bal.) ir E. Ulanovas (19 tšk., 10 atk. kam., 28 naud. bal.), rezultatyvumu išsiskyrė ir Tyleris Cavanaugh – 23 taškai.

Šiame mače laikinosios sostinės klubui nepadėjo du priekinės linijos žaidėjai – Joffrey Lauvergne'as ir Regimantas Miniotas.

Mačo pradžioje Kauno ekipa buvo susikrovusi 9 taškų pranašumą, tačiau visą jį iššvaistė dar pirmajame kėlinyje, po kurio rungtynėse vyravo lygybė – 24:24. Antrasis ketvirtis jau buvo sėkmingesnis svečiams, kurie į pertrauką ilsėtis išėjo turėdami dviženklį pranašumą – 45:33.

Po pertraukos jonaviečiai ėmė lipti į kalną ir po truputį vijosi varžovus, tačiau prieš lemiamą kėlinį jiems vis dar reikėjo panaikinti 9 taškų deficitą – 57:66.

Paskutinės dešimt minučių prasidėjo šeimininkų spurtu – jie net kelis kartus priartėjo prie varžovų vos per vieną metimą, tačiau žalgiriečiai sugebėjo susigrąžinti 10-ies taškų persvarą – 83:73. Galiausiai ir jis buvo iššvaistytas – Edvinas Šeškus išlygino rezultatą, o J. Palaciosas jį persvėrė – 87:85.

E. Ulanovo dvitaškis sugrąžino rungtynėse lygybę, o paskutinis J. Palacioso metimas tikslo nepasiekė – pratęsimas.

Pratęsime V. Šeškaus kariauna jau įrodė savo pranašumą – šventė istorinę klubo pergalę 100:97.

„CBet“: Emmanuelis Lecomte'as 33, Juanas Palaciosas 29, Edvinas Šeškus 16, Evaldas Šaulys 9, Vitalijus Kozys 7.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 23, Edgaras Ulanovas 19, Lukas Lekavičius 17, Joshas Nebo 12, Nielsas Giffey 9, Karolis Lukošiūnas 6.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai taikosi į pirmąjį ketvertą ir pasinaudojo proga mesti iššūkį lyderiams, kurie baigė kovas Eurolygoje ir sutelkė jėgas vietiniam frontui.

Šios komandoje Jonavoje grūmėsi sezono atidarymo rungtynėse ir tada šeimininkai nusileido tik po atkaklios kovos 80:86.