Galingas dvigubas dviženklis ir saldi pergalė – J. Valančiūno „Pelicans“ iki NBA atkrintamųjų liko tik žingsnis

Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (36/46) ekipa pergalingai pradėjo savo pasirodymą NBA įkrintamųjų varžybų etape. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį vykusiose 9-10 Vakarų konferencijos reguliariojo sezono ekipų dvikovos metu Naujojo Orleano klubas savo žiūrovų akivaizdoje 113:103 (26:22, 35:28, 31:25, 21:28) pranoko „San Antonio Spurs“ (34/48) krepšininkus.

J.Valančiūnas (dešinėje) svariai prisidėjo prie komandos pergalės.<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 14, 2022, 7:03 AM, atnaujinta Apr 14, 2022, 8:00 AM

Finalinėje dvikovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose „Pelicans“ išvykoje susigrums su „Los Angeles Clippers“ komanda.

Pergalingai prasidėjusiame įkrintamųjų varžybų starte svarbiai prie pasiekto tikslo prisidėjo ir Jonas Valančiūnas.

29-erių 213 cm ūgio uteniškis per 36 minutes įmetė 22 taškus (9/13 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tris kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Dvikovos iniciatyvą į savo rankas „Pelicans“ perėmė antrajame kėlinyje. Ketvirčio metu aikštės šeimininkai savo priešininkams neleido pirmauti nė karto ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdami dviženklį pranašumą – 61:50.

Rungtynių kontrolę Naujojo Orleano klubas išlaikė ir antroje dvikovos pusėje – per visą trečiąjį ketvirtį „Spurs“ niekaip nepavyko sumažinti savo atsilikimo iki vienženklio, o ketvirtojo kėlinio pradžioje ekipas skyrė rekordinis skirtumas – 96:75.

Dvikovai artėjant pabaigos link svečiai iš Teksaso dar bandė griebti jautį už ragų ir spurtavo – 1:16.

Likus kiek mažiau nei pusę laiko iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandas skyrė vos 6 taškai (97:91), tačiau priešininkų šturmą atlaikiusi „Pelicans“ nebesubyrėjo – atstatė savo persvarą iki kiek saugesnės ir dvikovą užbaigė pergalingai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai sužaidė 32 taškus įmetęs, 6 kamuolius atkovojęs ir 7 rezultatyvius perdavimus atlikęs CJ McCollumas.

Dvikovą dėl vietos NBA atkrintamosiose varžybose „Pelicans“ žais išvykoje naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku.

„New Orleans Pelicans“: CJ McCollumas 32 Brandonas Ingramas 27, Jonas Valančiūnas 22, Herbas Jonesas 12.

„San Antonio Spurs“: Devinas Vassellas 23, Dejounte Murray ir Jakobas Poeltlas po 16, Keldonas Johnsonas 15.