Dar viena staigmena LKL: „Neptūnas“ namuose parklupdė „Žalgirį“ E. Ulanovas patyrė traumą

Staigmenos „Betsafe-LKL“ ketvirtfinaliuose nesiliauja. Šįkart netikėtas rezultatas užfiksuotas Klaipėdoje.

Tęsiasi Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinaliai, kuriuose trečiadienį susitinka Klaipėdos „Neptūnas“ ir Kauno „Žalgiris“. <br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

May 4, 2022, 5:52 PM, atnaujinta May 4, 2022, 8:31 PM

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose po dramatiškos kovos 70:68 (15:19, 23:19,11:10, 21:20) patiesė Kauno „Žalgirį“ ir išlygino serijos iki 3 pergalių rezultatą – 1:1.

Pergalingu tapo Deivido Gailiaus baudos metimai, kuriuos puolėjas pataikė pačioje mačo pabaigoje.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas šeštadienį Garliavoje, tačiau jau aišku, kad ketvirtosioms rungtynėms komandos pirmadienį sugrįš ir į uostamiestį. Tiesa, kol kas nežinia, ar kauniečiams padės traumą antrajame mače patyręs Edgaras Ulanovas. Puolėjas antrojo kėlinio pabaigoje krito susiėmęs už kojos ir daugiau ant parketo nepasirodė.

Klaipėdiečius į pergalę atvedė įžaidėjo ir vidurio puolėjo tandemas. Žygimantas Janavičius pasižymėjo 21 tašku, 6 rezultatyviais perdavimais ir 23 naudingumo balais, o Benas Griciūnas – 16 taškų, 9 atkovotais kamuoliais ir 24 naudingumo balais, 16 taškų pridėjo Deividas Gailius.

Kauniečių gretose labiausiai išsiskyrė 17 taškų pelnęs ir 4 rezultatyvių perdavimų išdalinęs Lukas Lekavičius (28 naud. bal.).

Pirmasis rungtynių ketvirtis kiek sėkmingesnis buvo žalgiriečiams – 19:15. Antrajame kėlinyje jie jau buvo susikrovę dviženklę persvarą (27:17), tačiau prieš pat ilgąją pertrauką šeimininkai panaikino deficitą ir į rūbines ilsėtis komandos išėjo švieslentėje degant lygybei – 38:38.

Nerezultatyvaus trečiojo ketvirčio pradžioje kiek geriau ir vėl atrodė žalgiriečiai, tačiau baigiantis kėliniui minimaliu skirtumu į priekį išsiveržė jau Dainiaus Adomaičio auklėtiniai – 49:48.

Lemiamos dešimt minučių buvo itin įtemptos, taškais keitėsi Ž. Janavičius bei L. Lekavičius, prabilo ir D. Gailius. Likus žaisti 19 sekundžių, šeimininkai pirmavo 66:64 ir tuomet kauniečiai ėmė taikyti pražangų taktiką. Karolio Lukošiūno dvitaškis išlygino rezultatą (68:68), tačiau D. Gailius išprovokavo dvi pražangas ir pergalę užtikrino dviem baudų metimais – 70:68.

„Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 21, Benas Griciūnas ir Deividas Gailius po 16, Edgaras Želionis 9.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Joffrey Lauvergne'as 14, Tyleris Cavanaugh ir Edgaras Ulanovas po 6.