Žaliai-balta tragedija Panevėžyje: „Žalgiris“ pirmą kartą istorijoje nepateko į LKL finalą

Panevėžys švenčia, o Kaunas verkia. Pirmą kartą nuo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) įkūrimo Kauno „Žalgirio“ ekipa liko už pirmenybių finalo borto. Šio istorinio įvykio kaltininkas – Panevėžio „Lietkabelis“, kuris šeštadienį vykusiose ketvirtose pusfinalio serijos rungtynėse 86:75 (15:17, 28:15, 24:25, 19:18) pranoko daugkartinius šalies čempionus.

P.Kalaitzakis ir A.Milaknis.<br>Lrytas.lt nuotr. koliažas.
Panevėžiečiai žengė į LKL finalą.<br>K.Kavolėlio nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 21, 2022, 5:06 PM, atnaujinta May 21, 2022, 10:26 PM

Nuo 2011-ųjų iš šalies krepšinio sosto neišverstas „Žalgiris“ pralaimėjo seriją iki trijų pergalių – 1:3.

Kauno klubo nuo istorinės nesėkmės neišgelbėjo ir Edgaro Ulanovo sugrįžimas. Krepšininkas buvo praleidęs serijos startą dėl patirtos kojos traumos.

Po penkerių metų pertraukos į LKL finalą sugrįžęs „Lietkabelis“ rungtynes pradėjo susikaustęs. Apie 7 tūkst. sirgalių užnugarį turėję Nenado Čanako auklėtiniai klydo abiejose aikštės pusėse ir atsiliko 0:8.

Kėlinio viduryje aikštės šeimininkų puolimas atkuto, o antrajame kėlinyje panevėžiečiai jau pradėjo džiaugtis dviženkliu pranašumu.

Sutrikęs „Žalgiris“ po dviejų kėlinių atsiliko 43:32.

Trečiajame kėlinyje netrūko aistrų – Kazys Maksvytis buvo nubaustas technine pražanga, „Žalgiris“ bandė spausti priešininkus, bet iniciatyvą išlaikę panevėžiečiai prieš ketvirtąjį kėlinį buvo priekyje 67:57.

Ketvirtį „Žalgiriui“ dar labiau apkartino Tai Websterio patirta trauma. Žalgirietis susižeidė koją.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ stojo į lemiamą šturmą. Kauniečiai suaktyvino savo gynybą ir ėmė artėti prie varžovų.

„Lietkabelis“ juto į nugarą alsuojančius priešininkus, bet nesubyrėjo – išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje ir šventė į šalies krepšinio istoriją pateksiančią pergalę.

LKL finale Panevėžio „Lietkabelis“ susigrums su Vilniaus „Ryto“ krepšininkais.

Tuo metu pirmą kartą istorijoje dėl LKL bronzos medalių kovosiantis „Žalgiris“ žais su Šiaulių „Šiauliai-7bet“.

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (2/7 tritaškių), Dovydas Giedraitis 12 (4/4 dvitaškių), Kristupas Žemaitis, Džordže Gagičius (7 atk. kam.) ir Nikola Radičevičius po 10, Panagiotis Kalaitzakis ir Vytenis Lipkevičius po 8.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh ir Lukas Lekavičius (5 rez. perd.) po 14, Janis Strelniekas 10, Nielsas Giffey ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam.) po 8.