K. Thompsono vedama „Warriors“ susitvarkė su „Mavericks“ ir žengė į NBA finalą

NBA Vakarų konferencijos finalo penktose rungtynėse „Golden State Warriors“ namuose 120:110 (28:23, 41:29, 25:32, 26:26) įveikė „Dallas Mavericks“ krepšininkus ir žengė į finalą.

K. Thompsonas.<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

May 27, 2022, 7:27 AM, atnaujinta May 27, 2022, 7:35 AM

San Fransisko klubas seriją laimėjo 4–1 ir pateko į šeštąjį finalą per pastaruosius 8 metus.

Finale „Warriors“ susitiks su „Boston Celtics“ ir „Miami Heat“ poros nugalėtoju. Ten „Celtics“ krepšininkai pirmauja 3–2.

Taip pat pirmą kartą istorijoje buvo skirtas Vakarų konferencijos Magico Johnsono finalo MVP, kuris atiteko Stephenui Curry.

Rungtynėse lemiamu tapo antrasis kėlinys. Šeimininkai į Dalaso krepšį sumetė net 41 tašką ir susikūrė 17 taškų pranašumą – 69:52.

Po pertraukos „Warriors“ sugebėjo toliau tolti ir vienu metu pasiekė 25 taškų persvarą – (87:62).

Tačiau vilčių nepraradę „Mavericks“ pradėjo atsilikimą mažinti, tačiau tai darė nepakankamai greitai ir „Warriors“ krepšininkai šventė patekimą į finalą.

„Warriors“ lyderiu tapo Klay'us Thompsonas. Snaiperis pataikė 8 iš tritaškių ir surinkęs 32 taškus buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas.

Eilinį kartą „Mavericks“ vedliu buvo slovėnas Luka Dončičius. Europietis pelnė 28 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 4 kartus suklydo.

„Warriors“: Klay'us Thompsonas 32, Andrew Wigginsas 18, Draymondas Greenas 17, Jordanas Poole'as 16, Stephenas Curry 15, Kevonas Looney 10.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28, Spenceris Dinwiddie 26, Dorianas Finney-Smithas 13, Jalenas Brunsonas 10.