21 taško atsilikimą panaikinę „Monaco“ su D. Motiejūnu po pratęsimo iškopė į Pracūzijos čempionato pusfinalį

Prancūzijos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje įspūdingą pergalę pasiekė Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipa. Monegaskai namuose 82:80 (14:31, 15:17, 23:15, 20:9, 10:8) palaužė Strasbūro SIG krepšininkus.

D. Motiejūnas.<br>SIPA/Scanpix nuotr.

May 30, 2022, 11:32 PM

D.Motiejūnas per 33 minutes pelnė 18 taškų (4/12 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.) atkovojo 6 kamuolius, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 14 naudingumo balų.

Tragiškai rungtynes pradėję šeimininkai antrojo kėlinio viduryje turėjo net 21 taško deficitą – 19:40.

Visgi, po pertraukos lietuvio atstovaujama ekipa pradėjo mažinti atsilikimą, o likus rungtyniauti kiek daugiau nei 3 minutes Dwayne’as Baconas pataikė dvitaškį ir išvedė komandą į priekį – 66:65.

Visgi, Strasbūro krepšininkai paleisti rungtynių neketino ir likus žaisti 22 sekundes Yannisui Morinui pataikius dvitaškį svečiai išsiveržė į priekį – 72:70.

„Monaco“ sezono gelbėjimo operacijos į savo ėmėsi komandos lyderis Mike’as Jamesas. Amerikietis pataikydamas dvitaškį išplėšė rungtynių pratęsimą.

Po D.Motiejūno dvitaškio „Monaco“ į paskutinę pratęsimo minutę žengė pirmaudami 79:78, o dvitaškį pataikęs D.Baconas monegaskų persvarą padidino iki 3 taškų.

Likus rungtyniauti 15 sekundžių pats D.Motiejūnas prasižengė prieš Johną Robersoną, o amerikiečiui pataikius abu baudos metimus „Monaco“ persvara sumažėjo iki 1 taško.

Po 5 sekundžių prie baudų linijos stojo D.Baconas, o šeimininkų amerikietis pataikė tik 1 baudos metimą.

Antrąjį pratęsimą išplėšti bandė Jordanas Howardas, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Seriją iki 2 pergalių „Monaco“ laimėjo 2–1. Pusfinalyje D.Motiejūno ekipos laukia akistata su Po Ortezo „Élan Bearnais“ ekipa.

„Monaco“: Mike’as Jamesas 24, Donatas Motiejūnas 18, Alpha Diallo ir Dwayne’as Baconas po 13.

SIG: Yannisas Morinas 19, Johnas Robersonas 17, Amine’as Noua 14, Mattas Mitchellas 12.