K. Maksvytis prakalbo apie P. Jankūno vaidmenį kitame sezone ir siuntė žinią sirgaliams: „Ačiū, kad neparodė vaikiškų ambicijų“

Kauno „Žalgiris“ mažajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale ir toliau žygiuoja be nuostolių. Pirmadienį vykusiose trečiose serijos rungtynėse kauniečiai namuose 85:70 pranoko Šiaulių „Šiauliai-7bet“ krepšininkus ir šiuo metu serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:0.

K.Maksvyčio auklėtiniai laimėjo trečiąsias LKL bronzinio finalo rungtynes.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (23)

May 30, 2022, 10:11 PM, atnaujinta May 30, 2022, 10:26 PM

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Šiauliuose, o tai reiškia, kad Kauno klubo pergalės atveju „Žalgirio“ kapitonui Pauliui Jankūnui tai buvo paskutiniosios namų aikštės rungtynės jo karjeroje.

Dėl šios priežasties „Žalgirio“ arenoje pirmadienį vyravo šventinės nuotaikos.

Prieš akistatą 38-erių Kauno klubo simboliui buvo skirtas specialus pristatymas, o krepšininko komandos draugai vilkėjo komandos kapitono pavarde pažymėtus marškinėlius.

Ketvirtajame kėlinyje prie „Žalgirio“ arenos tribūnų prisijungė ir aktyvioji komandos sirgalių grupė „Green White Boys“, kuri dėl praėjusią savaitę išreiškė, kad kuriam laikui sustabdys savo palaikymą dėl kai kurių Kauno klubo žaidėjų netoleruotino elgesio.

Šventinės nuotaikos tęsėsi iki pat finalinės rungtynių sirenos. Paskutinę akistatos minutę K.Maksvytis paprašė simbolinės minutės pertraukėlės, kurios metu visa „Žalgirio“ arena griausmingais aplodismentais atsisveikino su savo 15 kartų LKL laimėjusiu kapitonu.

„Iškovojome pergalę. Kokybė galėtų būti ir geresnė, bet „Šiaulių-7bet“ nebeturi kur kur trauktis. Varžovai aukštino sudėtį ir stengėsi gerinti gynybą.

Tikiuosi, kad Šiauliuose pabaigsime rungtynes iki galo“, – pasibaigus akistatai kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas.

Noriu padėkoti sirgaliams, kurie neparodė vaikiškų ambicijų, nes mano žiniomis šis konfliktas nebuvo kažkoks didelis, kad dėl to reiktų praleisti galimai paskutines Pauliaus namų rungtynes.

Ačiū jiems, kad atėjo ir rungtynėms suteikė prieskonį“, – po akistatos kalbėjo „Žalgirio“ vairininkas.

44-erių krepšinio specialistas iš Darbėnų negailėjo šiltų žodžių ir savo galimai paskutines karjeros namų rungtynes sužaidusiam P.Jankūnui.

„Geras sūnus, geras tėvas, geras šeimos žmogus ir pavyzdys vaikams. Džiaugiuosi, kad šiandien buvau to proceso dalimi“, – samprotavo strategas.

– Kuris P.Jankūno karjeros momentas jums pirmiausiai šauna į galvą? – buvo paklaustas K.Maksvytis.

– Buvau Kauno Sporto Halėje, kai jis debiutavo. Taip pat pamenu mano pirmąjį finalą su Klaipėdos „Neptūnu“ (2014 metai – red.). Pralošėme seriją 2:4, o to pagrindiniu kaltininku tapo koncertavęs P.Jankūnas, kuris buvo savo geriausioje formoje ir neleido mums labiau kabintis.

– Kiek smagu, kad P.Jankūnas liks „Žalgirio“ organizacijoje?

– Smagu. Jis turi autoritetą tiek aikštėje, tiek ir už jos ribų. Bus smagu dirbti šalia vienos iš „Žalgirio“ legendų.

– Pats esate emocingas žmogus. Turbūt nebuvo taip lengva koncentruotis į šias rungtynes dėl tiek daug emocijų aplinkui?

– Šioje ne itin linksmoje sezono pabaigoje tai buvo geras emocijų pliūpsnis. Sunkiai sekėsi tvardyti emocijas. Patys žaidėjai sakė, kad ne pas vieną drėko ašaros. Gerų emocijų pliūpsnis.

– Likus minutei dėl P.Jankūno paprašėte minutės pertraukėlės. Tai padarėte ekspromtu?

– Turėjau šią mintį anksčiau. Atsiklausiau priešininkų, ar galiu paprašyti pertraukėlės – jie sutiko. Dar prie to paties ir patys paprašė pertraukėlės, nes A.Sireika buvo vienas iš pirmųjų Pauliaus trenerių.

– Ar planuojate tartis su P.Jankūnu dėl naujokų kitame sezone?

– Paulius kalbėjo, kad norėtų dalyvauti šiame procese, pasibaigs sezonas – žiūrėsime.

– Nebijote, kad po tokio emocijų pliūpsnio Šiauliuose pritrūks motyvacijos?

– Bijau, bet tokiais dalykais negalime juokauti. Norime kuo greičiau užbaigti sezoną, o dėl tos trečiosios vietos dar reikės pakovoti.

– Marekas Blaževičius vėl gerai įsijungė į rungtynes. Neatrodo, kad vertėjo jį pabandyti ir pusfinalio serijoje?

– Gali būti. Iš Mareko visada bus galima gauti kovą, agresyvumą. Klausimas, ką geriau turėti – jauną, klystantį ir besikaunantį, ar vyresnį, bet mažiau noro turintį kovoti žaidėją.

– Tokios Mareko rungtynės kelia jo akcijas prieš artėjantį sezoną?

– Taip. Su juo šiandien buvome stabilesni, pagerėjo kova dėl kamuolių. Negalime nurašyti Mareko. Vis dėlto nebuvo laiko jo anksčiau bandyti, norėjome greitai išspausti rezultatą, pasirinkau tokį variantą, o ar jis buvo geras – tai diskusijų klausimas.