Be R. Jokubaičio pagalbos, bet su pergale – „Barcelona“ priartėjo prie Ispanijos čempionato finalo

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ekipa, kurioje rungtyniauja Rokas Jokubaitis, žengė svarų žingsnį Ispanijos krepšinio lygos finalo link.

Šaro auklėtiniams iki Ispanijos pirmenybių finalo liko tik žingsnis.<br>Barca Basket nuotr.

Jun 8, 2022, 11:58 PM, atnaujinta Jun 9, 2022, 12:13 AM

Trečiadienį vykusiose trečiose pusfinalio serijos rungtynėse Barselonos klubas išvykoje 83:77 (23:14, 23:22, 15:20, 22:21) pranoko Badalonos „Joventut“ krepšininkus.

Šiuo metu serijoje iki trijų pergalių „Barcelona“ pirmauja 2:1.

Rungtynes Šaro auklėtiniai pradėjo rimtu nusiteikimu – svečiai iš Barselonos dar pirmojo ketvirčio metu buvo įgiję dviženklį pranašumą , o po po pirmojo kėlinio Š.Jasikevičiaus auklėtiniai pirmavo 23:14.

Antrajame kėlinyje „Barcelona“ toliau išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje. Vienu metu aikštės šeimininkai buvo priartėję prie priešininkų iki minimumo (29:30), bet sėkmingai ketvirtį užbaigę svečiai į ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 46:36.

Trečiajame kėlinyje Badalonos klubas stengėsi pagerinti savo gynybą. Per pirmąsias septynias minutes „Barcelona“ buvo sukrapščiusi vos šešis taškus.

Vis dėlto varžovų šturmą atlaikę Šaro treniruojami krepšininkai į lemiamą rungtynių ketvirtį išsinešė penkių taškų pranašumą – 61:56.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė nervų mūšis – likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes iki ketvirčio pabaigos „Barcelona“ vėl buvo įgijusi dviženklę persvarą, bet prasidėjus paskutinei minutei po Ante Tomičiaus dvitaškio komandas skyrė vos vienas metimas – 77:74.

Prie sienos priremta „Barcelona“ komandos ataka ėmė virsti desperacija, tačiau itin svarbų tolimą metimą tiksint paskutinėms atakai skirto laiko sekundėms pataikė Nickas Calathesas.

„Joventut“ krepšinio stebuklo nebesukūrė ir pergalę trečiose serijos rungtynėse šventė „Barcelona“.

Šioje akistatoje R.Jokubaitis aikštėje nepasirodė. 21-erių gynėjas komandos draugus palaikė nuo atsarginių žaidėjų suolo.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose sužaidė Nikola Mirotočius, kuris įmetė 18 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Joventut“ gretose rezultatyviausias buvo A.Tomičius, kurio sąskaitoje – 21 taškas ir 5 atkovoti kamuoliai.

Ketvirtosios pusfinalio serijos rungtynės Badalonoje bus žaidžiamos penktadienį.

Bilietą Ispanijos krepšinio čempionato finale jau turi Madrido „Real“ krepšininkai, kurie pusfinalio serijoje iki trijų pergalių „Baskonia“ ekipai nepaliko vilčių – 3:0.