Neįtikėtinas S. Curry šou sužlugdė „Celtics“ auksinę svajonę viena koja žengti į NBA čempionų titulo zoną

„Boston Celtics“ žaidėjai penktadienio vakarą galėjo skėsčioti rankomis – „Golden State Warriors“ komandą į pergalę tempė vienas žaidėjas ir jo pastangų pakako išlyginti NBA superserijos rezultatą. Neįtikėtinas Stephenas Curry pelnė 43 taškus į namie žaidusio „Celtics“ krepšį, San Fransisko ekipa 107:97 (27:28, 22:26, 30:24, 28:19) palaužė Bostoną ir atėmė auksinę šios ekipos galimybę pirmauti serijoje. Dabar superfinale ir vėl lygu – serijoje iki keturių laimėjimų yra 2:2.

S.Curry pelnė 43 taškus ir „Warriors“ išlygino superserijos rezultatą.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jun 11, 2022, 7:55 AM, atnaujinta Jun 11, 2022, 7:58 AM

S.Curry trečiose finalo rungtynėse gavo pėdos traumą ir net pradžioje buvo kalbėta, kad nežinia, ar jis galės padėti komandai.

Tačiau į aikštę be jokių minčių pailsėti išbėgusi 34-erių žvaigždė per 41 minutę pelnė 43 taškus (7/12 dvit., 7/14 trit., 8/9 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Daugiau superfinale jis pelnė tik 2019-siais, kai „Warriors“ žaidė su „Toronto Raptors“ – tuomet jo sąskaitoje buvo 47 taškai, bet jo klubui tai nepadėjo: komanda pralaimėjo, o galiausiai pirmą kartą istorijoje Kanados klubas triumfavo NBA.

34-erių snaiperis tapo pirmuoju krepšininku NBA finalų istorijoje, kuriam pavyko per mačą įmesti bent 5 tritaškius keturis kartus iš eilės.

Klay'us Thompsonas ketvirtajame kėlinyje pridėjo aštuonis iš savo surinktų 18 taškų, įskaitant ir tritaškį, po kurio „Warriors“ išsiveržė į priekį 95:94.

„Warriors“ ekipai Andrew Wigginsas pridėjo 17 taškų ir 16 atkovotų kamuolių.

Penktosios rungtynės numatytas pirmadienį San Franciske.

Šeimininkai sėkmingai startavo akistatoje – 11:4, tačiau besivejančiojo vaidmenyje atsidūręs „Warriors“ išlygino rezultatą 39:39. Mačo lūžis įvyko ketvirtame kėlinyje, kai Bostonas per daugiau kaip penkias minutes pelnė vos 6 taškus.

Pirmaujant 91:86 „Warriors“ pradėjo vytis – 90:94, pelnė iš eilės 10 taškų, o po to momento „Celtics“ nesugabėjo sugrįžti į mačą ir sukurti intrigą.

„Nebuvo jokio žaidėjo judesio, jokio kamuolio judėjimo. Buvo tik stagnacija ir matymas, kad mes prarandame iniciatyvą“, – tikino „Celtics“ gynėjas Derrickas White'as, kuris pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolo pelnė 16 taškų.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 23 (4/15 dvit., 4/8 trit., 11 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blok., 6 kld.), Jaylenas Brownas 21 (7/13 dvit., 2/6 trit.), Marcusas Smartas 18, Derrickas White'as 16 (1/7 dvit., 3/5 trit., 5/5 baud.).

„Warriors“: Stephenas Curry 43 (7/12 dvit., 7/14 trit., 8/9 baud., 10 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld., 36 naud.), Klay Thompsonas 18 (3/7 dvit., 4/10 trit.), Andrew Wigginsas 17 (5/11 dvit., 2/6 trit., 16 atk. kam.), Jordanas Poole'as 14.