„Golden State Warriors“ – NBA čempionai: pranašumą įrodė šeštosiose rungtynėse Bostone Naudingiausias finalo serijoje – S.Curry

„Golden State Warriors“ krepšininkai – šio sezono NBA čempionai. Šeštosiose finalo rungtynėse „Warriors“ naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 103:90 (27:22, 27:17, 22:27, 27:24) svečiuose nugalėjo „Boston Celtics“ ekipą ir laimėjo seriją iki 4 pergalių 4:2.

NBA čempionų taurė - S.Curry rankose.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 NBA čempionai paaiškėjo Bostone.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Jun 17, 2022, 6:29 AM, atnaujinta Jun 17, 2022, 7:22 AM

Paskutinė NBA sezono dvikova buvo pažymėta skaičiaus 27 magijos: čempionai tiek pelnė net trjiuose  laimėtuose kėliniuose ir tiek praleido pralaimėtame trečiajame ketvirtyje.

Po dviejų kėlinių „Warriors“ pirmavo 54:39. Jų pranašumą lėmė įspūdingas spurtas 21:0, po kurio rezultatas tapo 37:22.

Po pertraukos šeimininkai kiek sumažino skirtumą (76:66), tačiau per paskutinį ketvirtį būsimieji čempionai tvirtai kontroliavo žaidimą ir istorinės pergalės nepaleido.

Didžiausias skirtumas siekė 22 taškus (72:50).

„Warriors“ krepšininkai tapo NBA čempionais septintą kartą lygos istorijoje. San Francisko komanda finale žaidė šeštą sykį per aštuonerius metus.

Šešis tritaškius pataikęs „Warriors“ lyderis Stephenas Curry buvo pagrindinis komandos vedlys – jis pelnė 34 taškus.

S.Curry iškovojo jau ketvirtąjį NBA aukso žiedą.

Tuo metu „Celtics“ lyderis Jaysonas Tatumas surinko vos 13 taškų, o komandą bandė tempti 34 taškus pelnęs Jaylenas Brownas.

34-erių S.Curry tapo naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Snaiperis finalo serijoje rinko vidutiniškai po 31,2 taško, 6,2 atkovoto kamuolio ir 2 rezultatyvius perdavimus.

Finalo serija

„Warriors“ pralaimėjo pirmąsias finalo rungtynes namuose 108:120, bet paskui iškovojo pergalę 107:88.

Trečiajame mače Bostone „Warriors“ nusileido 100:116, bet vėl išlygino serijos santykį po pergalės 107:97.

Penktajame mače namuose „Warriors“ šventė pergalę 104:94 ir užbaigė seriją šeštuoju maču.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 34 (7/12 dvitaškių, 5/11 tritaškių, 5/6 baudų, 7 atk. kam.), Alas Horfordas 19 (4/5 tritaškių, 14 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 13 (7 rez. perd.), Robertas Williamsas 10, Marcus Smartas 9.

„Warriors“: Stephenas Curry 34 (6/10 dvitaškių, 6/11 tritaškių, 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Andrew Wigginsas 18 (3/9 dvitaškių, 4/9 tritaškių, 6 atk. kam.), Jordanas Poole'as 15, Klay Thompsonas (3/12 dvitaškių) ir Draymondas Greenas (12 atk. kam., 8 rez. perd.) po 12.