Nė karto 3x3 krepšinio čempionate apdovanojimų nelaimėjusiems lietuviams – pasaulio sidabro medaliai

Belgijos Antverpeno mieste pasibaigusiame pasaulio vyrų 3x3 krepšinio čempionate Lietuvos vyrų rinktinė, atstovaujama Gintauto Matulio, Dariaus Tarvydo, Marijaus Užupio ir Igno Vaitkaus, pasidabino sidabro medaliais. Nė karto iki finalo varžybose nepralaimėję lietuviai sekmadienį įspūdingai žaidė lemiamas akistatas – pusfinalį ir finalą. Pusfinalyje po pratęsimo mūsų šalies žaidėjai palaužė prancūzus, o finale dėl aukso grūmėsi su galinga daugkartine pasaulio čempione Serbijos komanda. Pastarieji jau mačo pradžioje nokautavo Lietuvą, bet mūsų ekipa atsitiesė. Vis dėlto serbai nugalėjo Lietuvą 21:16 ir tapo čempionais.

Lietuvos trijulių rinktinė pergalingai kovoja pasaulio čempionate.<br> FIBA com nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jun 26, 2022, 8:25 PM, atnaujinta Jun 26, 2022, 11:12 PM

Pusfinalio mače su prancūzais mūsiškiai atsiliko 3:4, tačiau vis bandė lipti varžovams ant kulnų. Įpusėjus kėliniui prancūzai buvo priekyje 10:7. Vis dėlto likus grumtis mažiau nei keturias minutes lietuviai išlygino rezultatą 11:11, o dar vienoje atakoje ir persvėrė jį savo naudai 12:11.

Baigiantis dvikovai prancūzai buvo priekyje 16:15, tačiau pabaigoje lietuviai išlygino rezultatą 16:16. Per pratęsimą lietuviai pelnė du metimus iš eilės ir išplėšė pergalę 18:17.

Lietuva: I.Vaitkus 6 taškai (7 atkovoti kamuoliai), M.Užupis 5, D.Tarvydas 5, G.Matulis 2. Prancūzija: A.Vialaret 6, F.Seguela 6, L.Cavaliere 3 (5 atkovoti kamuoliai), A.Eito 2.

Paskutiniame čempionato mače su Serbija Lietuvos krepšinininkai iškart atsiliko 1:7  bei kurį laiką niekaip nesugebėjo surasti rakto prie jų krepšio.

Tačiau įsibėgėjus mačui skirtumas menko ir rezultatas tapo 10:13 serbų naudai. Vis dėlto serbai atsilaikė, pabėgo 20:16 ir nugalėjo.

Lietuva: D.Tarvydas 7, I.Vaitkus 5, G.Matulis 2, M.Užupis 2.

Serbija: S.Stojačičius 9, M.Vasičius 5, D.Majstorovičius 4, M.Brankovičius 3.

Trečia vietą iškovojo prancūzai, sugebėję po dramatiškos kovos po pratęsimo įveikti Belgiją 18:17.

Šeštadienį Lietuvos trijulių rinktinė ketvirtfinalyje nuo kelio nušlavė 2019 metų pasaulio čempionus amerikiečius net 21:11.

Lietuviai čempionatą Belgijoje pradėjo B grupėje, kur 21:15 nugalėjo mongolus, 21:19 – vokiečius, 22:15 – čiliečius ir 22:3 – taivaniečius. Lietuviai su 4 pergalėmis iš tiek pat galimų tapo grupės nugalėtojais bei pateko tiesiai į ketvirtfinalį.

Serbai pakeliui į finalą taip pat neklupo. Jie A grupėje 22:15 nugalėjo Prancūziją, 21:19 – Naująją Zelandiją, 21:19 – Puerto Riką ir 22:7 – Braziliją.

Ketvirtfinalyje serbai 22:17 eliminavo latvius, o pusfinalyje 17:12 susitvarkė su belgais.

Lietuviai anksčiau pasaulio čempionate nebuvo laimėję medalių, o Serbija yra tituluočiausia visų laikų rinktinė.

2012 m., 2016 m., 2017 m. ir 2018 m. serbai tapo pasaulio čempionais, o 2014 m. – vicečempionais.

Serbai taip pat yra ryškūs FIBA pasaulio 3x3 vyrų reitingo lyderiai. Lietuviai tame reitinge antri.

Nuo tada, kai FIBA ėmė rengti 3x3 krepšinio pasaulio čempionatus, lietuviai medalių dar nebuvo laimėję. 2014 m. mūsiškiai buvo 4-oje pozicijoje, o 2019 metais – 9-oje vietoje.