Lietuvos merginos iškovojo pirmąją pergalę 20-mečių Europos čempionate

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės 72:52 (11:19, 20:14, 18:5, 23:14) įveikė bulgares (0–3).

Lietuvos merginos šventė pergalę prieš bulgares.<br>FIBA nuotr.

Jul 10, 2022, 6:16 PM, atnaujinta Jul 10, 2022, 7:03 PM

Ši pergalė leidžia mūsiškėms grupėje pakilti iki trečiosios vietos. Tai reiškia, jog aštunfinalyje lietuvių priešininkėmis bus D grupėje, kurioje rungtyniauja Portugalija, Latvija, Serbija ir Airija, antrąją vietą užėmusios merginos.

Mačą geriau pradėjo varžovės, po pirmųjų dešimties minučių lietuvių atsilikimas siekė 8 taškus – 11:19. Visgi antrajame kėlinyje Lietuvos krepšininkės jau buvo geresnės ir prieš pertrauką nuo priešininkių jas skyrė tik vienas metimas – 31:33.

Trečiasis ketvirtis lietuvėms buvo itin sėkmingas gynyboje – bulgarės pelnė tik 5 taškus, o lietuvės – 18, tad prieš ketvirtąjį kėlinį jau buvome priekyje 49:38. Galiausiai mačo pabaiga priklausė lietuvėms, kurios sugebėjo išauginti persvarą ir triumfuoti 72:52.

Lietuva: Sintija Aukštikalnytė ir Gedvilė Savostaitė po 17, Audronė Zdanevičiūtė 13, Justina Oficerovaitė 12, Urtė Čižauskaitė 7, Elzė Motekaitytė 6.

Bulgarija: Ilyana Georgieva 16, Zlatka Madankova 13, Viktoriya Ivanova 7, Margarita Ivanova 6.