Lietuvos 20-mečiai Europos krepšinio čempionate lemiamu metu neatsilaikė prieš ukrainiečius

Lietuvos 20-mečių rinktinė Podgoricoje (Juodkalnija) vykstančiame Europos krepšinio čempionate 69:71 (17:14, 15:18, 18:14, 19:25) nusileido Ukrainos rinktinei ir patyrė antrąjį pralaimėjimą.

FIBA nuotr.
 FIBA nuotr.
 FIBA nuotr.
 FIBA nuotr.

Jul 17, 2022, 9:46 PM

Rungtynės nuo pačios pradžios buvo įtemptos. Abi komandos žengė taškas į tašką, o per pirmąją pusę didžiausias skirtumas tarp komandų tebuvo 6 taškai, kuomet Lietuva pirmavo 17:11.

Visgi, į ilgąją pertrauką komandos žengė rezultatui esant lygiam – 32:32.

Trečiajame kėlinyje lietuviai atrodė šiek tiek solidžiau už varžovus ir sugebėjo į lemiamą atkarpą žengti pirmaudami 4 taškais – 50:46.

Visgi, situacija ketvirtajame kėlinyje priminė ir pirmąsias lietuvių rungtynes. Ukrainiečiai dominavo puolime ir ketvirto kėlinio viduryje lietuviams atsiliekant 6 taškais (53:59) Edgaras Preibys užsidirbo nesportinę pražangą, o lietuvių suoliukas techninę. Po kelių akimirkų komandas jau skyrė rekordinis – 11 taškų skirtumas.

Lietuvos krepšininkai sudėti rankų nesiruošė ir likus rungtyniauti kiek mažiau nei 2 minutes po Dominyko Stenionio tritaškio komandas teskyrė 3 taškai – 64:67.

Po 20 sekundžių Dovydas Butka pataikė dvitaškį ir atsilikimas buvo minimalus. D.Stenionis turėjo dvi puikias progas išvesti lietuvius į priekį. Likus žaisti minutę laiko gynėjas nepataikė dviejų baudos metimų, o likus pusei minutes nepataikė tritaškio metimo.

Prie baudų linijos pasiųstas ukrainietis Maksymas Shulga neklydo ir lietuviai buvo priversti mesti tolimą metimą. Visgi, Manto Rubštavičiaus ir Augusto Marčiulionio metimai skriejo pro šalį, o ukrainiečiai dar kartą pataikė abu baudos metimus. M.Rubštavičius pataikęs tritaškį su sirena pralaimėjimą dar kiek sušvelnino – 69:71.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose rungtyniavo M.Rubštavičius. Krepšininkas per nepilnas 26 minutes surinko 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir surinko 12 naudingumo balų.

Pirmąsias rungtynes Lietuva pralaimėjo prieš Ispanijos krepšininkus rezultatu 65:75. Paskutines grupės rungtynes lietuviai žais penktadienį, 19 val. 45 min. prieš Čekijos bendraamžius.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 17, Dovydas Butka 15, Augustinas Kiudulas 10.

Ukraina: Bohdanas Bryniukas 21, Olekasandras Kobzystyi ir Maksymas Shulga po 15.