Podgoricoje, Juodkalnijoje Lietuvos 20-mečiai Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje 75:70 (18:25, 17:17, 22:12, 18:16) įveikė Vokietijos rinktinę ir žengė į ketvirtfinalį.

Antroje rungtynių pusėje pabudę Lietuvos 20-mečiai Europos krepšinio čempionato aštuntfinalyje įveikė vokiečius<br> FIBA nuotr.
 Lietuvos 20-mečiai Europos krepšinio čempionate siekia vietos ketvirtfinalyje<br> FIBA nuotr.

2022-07-20 19:36, atnaujinta 2022-07-20 21:40

Vokiečiai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir užtikrintai rungtyniaudami puolime pirmajame kėlinyje iš lėto didino savo atotrūkį nuo lietuvių, o pirmąjį ketvirtį užbaigė pirmaudami 7 taškais – 25:18.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė kelis kartus bandė priartėti prie varžovų, tačiau vokiečiai visus tokius bandymus sėkmingai užgesindavo ir į antrąją rungtynių pusę žengė pirmaudami tais pačiais 7 taškais – 42:35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo su kur kas didesne Mindaugo Noreikos auklėtinių energija. Per pirmas tris minutes lietuvių varžovai buvo pelnę tik tašką, jau suklydę 5 kartus, o komandas teskyrė 1 taškas – 43:42.

Sėkmingą žaidimą lietuviai tęsė visą kėlinį. Per 10 žaidimo minučių varžovai klydo net 9 kartus, o į lemiamą ketvirtį Lietuvos rinktinė žengė pirmaudama 57:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviai pratęsė dominavimą. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes komandas jau skyrė 10 taškų – 66:56.

Deja, išlaikyti tokio tempo iki rungtynių pabaigos nepavyko. Varžovų puolimą sustabdę vokiečiai likus žaisti 3 minutes sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 2 taškų (67:69).

Bene įspūdingiausias statistinis rodiklis lietuvių komandoje – net 18 perimtų kamuolių.

Galiausiai lietuviai persvaros iš savo rankų nebepaleido ir laimėjo rungtynes 75:70.

Naudingiausiai lietuvių gretose rungtyniavo prie Panevėžio „Lietkabelio“ šią vasarą prisijungęs Mantas Rubštavičius. Gynėjas per 31 minutę pelnė 24 taškus, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvių perdavimų ir surinko 21 naudingumo balą.

Lietuva: Mantas Rubštavičius 24, Dominykas Stenionis 13, Dovydas Butka 12, Augustas Marčiulionis 8.

Vokietija: Michaelis Rataj 15, Elias Baggette 14, Sananda Fru 12.

Rungtynių įrašas:

Lietuvos krepšininkai grupių etape iškovojo 1 pergalę, patyrė 2 pralaimėjimus, tačiau sugebėjo užimti 2-ąją poziciją.

Lietuviai turnyrą pradėjo pralaimėjimu 65:75 ispanams, o vėliau sekė nesėkmė 69:71 prieš ukrainiečius. Galiausiai paskutinėse grupės rungtynėse lietuvaičiai 108:66 sutriuškino čekus.

Vokietijos rinktinė nusileido Juodkalnijos ir Turkijos komandoms, o įveikė lenkus.

Ketvirtfinalyje lietuviai susitiks su Prancūzijos ir Portugalijos poros nugalėtojais.