Lietuvos 18-mečiai ir toliau stebina Europos krepšinio čempionatą: aštuntfinalyje negailestingai pervažiavo Čekiją

Lietuvos aštuoniolikmečiai ir toliau rodo įspūdingą rezultatą Europos čempionate Turkijos Izmyro mieste. Laimėję visus tris grupės mačus Lietuvos ekipa aštuntfinalyje susitiko su Čekijos bendraamžiais ir jiems nepaliko jokių šansų. Karolio Abramavičiaus vedama rinktinė 88:57 (27:16, 24:13, 21:13, 16:15) palaužė laimėjimų Turkijoje neiškovojusius čekus ir jau turi kelialapį į ketvirtfinalį. Jame mūsiškiai žais su šeimininkų turkų komanda, kuri sutriuškino Didžiosios Britanijos atstovus 82:38.

Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinė aštuntfinalį žaidė su Čekija.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Aug 3, 2022, 6:11 PM, atnaujinta Aug 3, 2022, 10:30 PM

Pirmame kėlinyje lietuviai iškart ėmėsi iniciatyvos ir pabėgo 20:8. Tiesa, čekai aptirpdė skirtumą ir jau antrojo ketvirčio pradžioje rezultatas buvo 27:18. Lietuviams Motiejus Krivas buvo jau pelnęs 12 taškų.

Įpusėjus antram kėliniui mūsiškiai susigrąžino iniciatyvą ir buvo priekyje jau 44:27. Ilsėtis mūsų aštuoniolikmečiai išėjo pirmaudami tikraio solidžiai – 51:29.

Trečiame kėlinyje lietuviai tik didino persvarą ir įgijo 28 taškų persvarą – 62:34.

Ketvirtas kėlinys jau buvo tik tam tikras pasibėgiojimas: lietuviai jau buvo nutolę 72:42 ir nebuvo jokių šansų, kad čekai sugebėtų pasivyti.

Tiesa, aprimę mūsiškiai ir leido spurtuoti varžovams 11:0, tačiau tai buvo tik momentinis įvykis: po šio šalto dušo Lietuvos krepšininkai pradėjo rimčiau kontroliuoti kamuolį.

Lietuva: Paulius Murauskas 20 (5 atk. kam., 21 n.b.), Motiejus Krivas 16 (14 atk. kam., 30 n.b.), Kajus Leliukas 10 (8 atk. kam.), Domantas Šarauskas 8, Kristupas Keinys 7.

Čekija: Adamas Lukesas 13, Tadeašas Slowiakas 10, Jakubas Nečasas 9 (0/6 trit.), Benjaminas Koppke (3/10 dvit.) ir Josefas Svoboda – po 6.

Lietuviai dar nepralaimėjo nė vieno mačo turnyre: be aštuntfinalio sėkmės, Lietuva D grupėje buvo pirma, o čekai C grupėje nelaimėjo nė karto.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai grupėje 83:54 sutriuškino Kroatiją, 75:56 nugalėjo Juodkalniją bei 79:61 įveikė Italiją.

Čekai 56:67 pralaimėjo Graikijai, 58:68 suklupo prieš Slovėniją ir 65:82 nusileido Serbijai.