Skausmas gruzinams: „Eurobasket 2022“ čempionatas namuose prasidėjo pralaimėjimu po pratęsimo belgams

Ketvirtadienį prasidėjusiame Europos krepšinio čempionate nesėkmingai prieš savo sirgalius pasirodė Gruzijos rinktinė. Tbilsio mieste vykstančioje A grupėje gruzinai 76:79 (11:16, 21:22, 10:20, 19:12, 6:9) po pratęsimo nusileido Belgijos rinktinei.

Belgija – Gruzija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 1, 2022, 7:32 PM, atnaujinta Sep 1, 2022, 10:28 PM

Pirmąsias dvi grupės rungtynes arenoje stebėjo pavieniai žmonės, tačiau paskutinėse dienos rungtynėse 10 tūkst. Žiūrovų talpinanti „Tbilsi“ arena buvo beveik pilna. Susirinkę krepšinio mylėtojai tikėjosi išvysti pergalingą savo rinktinės žaidimą.

Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, tačiau svečiai iš Belgijos ketvirtį užbaigė pelnydami 7 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 16:11.

Būtent nuo šio momento rungtynės priklausė belgams, kurie užtikrintai pirmavo iki ketvirto kėlinio vidurio. Likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes Belgijos krepšininkai pirmavo 61:51, tačiau jau po keturių minučių Gruzijos rinktinė buvo priekyje 67:62.

Įspūdingo spurto šeimininkams nepakako ir kova kėlėsi į pratęsimą.

Pratęsimo metu vyko įtempta kova ir Alexanderiui Mamukelašviliui pataikius baudos metimus likus žaisti 11 sekundžių rezultatas tapo lygus – 76:76.

Pražūtingas tapo Jonathano Tabu metimas. Likus žaisti 3 sekundes belgas pataikė tolimą metimą. Duda Sanadze bandė išplėšti antrąjį pratęsimą, tačiau jo metimas skriejo pro šalį.

Gruzija: Alexanderis Mamukelašvilis 18, Thaddusas McFaddenas 17, Goga Bitadze 14.

Belgija: Jonathanas Tabu ir Jeanas-Marcas Mwema po 14, Ismaelis Bako 11.

Belgijos ir Gruzijos rinktinės varžosi A grupės kovose. Kartu su šiomis rinktinėmis dėl keturių kelialapių į atkrintamąsias varžybas kovoja Turkija, Juodkalnija, Ispanija ir Bulgarija.

Ketvirtadienį vykusiosiose dvikovose pergales iškovojo Ispanijos ir Turkijos rinktinės.

Ispanai 114:87 įveikė bulgarus, o turkai 72:68 palaužė Juodkalnijos rinktinę.