G. Antetokounmpo ir T. Dorsey duetas tapo Kroatijos košmaru: Graikija sėkmingai pradėjo Europos pirmenybes

Pergalingai Europos krepšinio čempionatą pradėjo viena iš pirmenybių favoričių laikoma Graikijos rinktinė. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai Milane vykusiose D grupės rungtynėse 89:85 (24:16, 22:14, 24:32, 19:23) pranoko Kroatijos krepšininkus.

Kroatijos ir Graikijos rungtynių akimirka.<br>FIBA nuotr.
Giannis Antetokounmpo<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Sep 2, 2022, 5:33 PM, atnaujinta Sep 2, 2022, 9:15 PM

Rungtynių pradžioje kroatai paliko daug laisvės priešininkams prie trijų taškų linijos. Šį taktika pasiteisino – graikų tolimi šūviai skriejo pro šalį, o Kroatija spurtavo 7:0.

Vis dėlto D.Itoudžio kariauna išjudino savąjį puolimą – netrukus lankų tvirtumą patikrino Giannis Antetokounmpo, o Tyleris Dorsey pridėjo du tolimus metimus.

Puolime atkutę graikai atitrūko nuo savo priešininkų ir po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 24:16.

Antrajame kėlinyje vėl visų akys krypo į „Milwaukee Bucks“ klubo žvaigždę G.Antetokounmpo, tačiau 27-erių puolėjas žaibiškai sulaukdavo dvigubos ar net trigubos kroatų gynybos.

Protingai žaidęs graikas numesdavo kamuolį savo komandos bičiuliams, o tuo geriausiai naudojosi vėl apie save priminęs T.Dorsey.

Graikijai atstovaujantis 26-erių amerikietis pridėjo dar du tolimus metimus ir per pirmąją rungtynių pusę pelnė net 18 taškų.

Graikai žaibiškai ėmė tolti, o kroatus bandė gelbėti taiklūs Dario Šaričiaus ir Bojano Bogdanovičiaus šūviai. Vis dėlto po dviejų kėlinių Kroatija gerų žinių neturėjo, nes atsiliko 30:46.

Trečiąjį kėlinį kroatai pradėjo efektyvesniu žaidimu. Puolimą išjudinę Damiro Mulaomerovičiaus auklėtiniai mažino turimą deficitą ir įpusėjus kėliniui sušvelnino skirtumą iki 11 taškų – 51:62.

Stabtelėjusių graikų puolimą bandė judinti G.Antetokounmpo, bet jo metimai skriejo pro šalį. Tuo metu kroatai po tolimo šūvio priartėjo prie priešininkų – 60:62.

Graikijos tylą nutraukė 25-ąjį savo tašką pelnęs ir eilinį tolimą šūvį smeigęs T.Dorsey.

Ketvirčio pabaigoje kroatai sugėrė skaudžius graikų smūgius ir savo padėtį stabilizavusi Graikiją prieš lemiamą rungtynių atkarpą pirmavo 70:62.

Ketvirtajame kėlinyje Kroatija vėl bandė stoti į lemiamą šturmą – įpusėjus ketvirčiui po Krunoslavo Simono taškų komandas vėl skyrė vos trys taškai – 73:77.

Vis dėlto stuburą demonstravę graikai atsakė dvejomis sėkmingomis atakomis paeiliui ir vėl atitrūko nuo priešininkų – 81:73.

Apie kapituliaciją nenorėję galvoti kroatai likus žaisti 90 sek. sumažino atsilikimą vos iki vieno metimo – 82:84. Pyktelėjusių graikų nervus išliejo galingas G.Antetokounmpo dėjimas likus žaisti 45 sek. (86:82), dar vėliau graikas pridėjo blokuotą metimą bei taškus su pražanga.

Priešininkų spaudimą atlaikiusi D.Itoudžio kariauna išliko pirmaujančios komandos vaidmenyje iki akistatos pabaigos ir pergalingai pradėjo Europos pirmenybes.

G.Antetokounmpo prie Graikijos pergalės prisidėjo įmesdamas 29 taškus, atkovodamas 11 kamuolių, atlikdamas 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkdamas 30 naudingumo balų.

Kiek anksčiau buvo sužaistos kitos D grupės rungtynės, kuriuose Ukraina 90:61 sutraiškė Jungtinės Karalystės krepšininkus.

Graikija: Giannis Antetokounmpo ir Tyleris Dorsey po 27, Dimitris Agravanis 11.

Kroatija: Jaleenas Smithas 23, Bojanas Bogdanovičius 19, Krunoslavas Simonas 18.