„Eurobasket 2022“ čempionate ispanai ir toliau švenčia užtikrintas pergales Juodkalnijos rinktinė pranoko belgus, turkai įveikė bulgarus

Šeštadienį Europos krepšinio čempionato A grupėje buvo sužaistos trys rungtynės, o pergalėmis džiaugėsi Juodkalnijos, Turkijos bei Ispanijos rinktinės.

Gruzija – Ispanija<br> FIBA nuotr.
  Turkija – Bulgarija<br> FIBA nuotr.
 Belgija – Juodkalnija<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (15)

Sep 3, 2022, 2:02 PM, atnaujinta Sep 3, 2022, 10:00 PM

Pirmosiose A grupės rungtynėse Juodkalnijos rinktinė 76:70 (17:14, 20:18, 31:18, 8:20) įveikė varžovus iš Belgijos.

Rungtynių likimas sprendėsi trečiajame kėlinyje. Pirmąją pusę juodkalniečiai laimėjo 37:32, tačiau į lemiamą kėlinį jau žengė su 18 taškų persvara – 68:50.

Ketvirtasis kėlinys jau priklausė belgams, tačiau atsilikimas buvo per didelis. Nors Belgijos rinktinė ketvirtį ir laimėjo rezultatu 20:8, pergalę 76:70 šventė Juodkalnijos rinktinė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Bojanas Dubljevičius. Puolėjas rungtynes baigė savo sąskaitoje turėdamas 21 tašką (6/10 dvit., 3/6 trit.), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir 30 naudingumo balų.

Juodkalnija: Bojanas Dubljevičius 21, Kendrickas Dennardas Perry 19, Vladimiras Mihailovičius 14.

Belgija: Ratinas Obasohanas 25, Emmanuelis Lecomte'as 10, Hansas Vanwijnas 8.

Turkijos rinktinei teko išvargti pergalę prieš bulgarus. Ergino Atamano auklėtiniai laimėjo 101:87 (31:29, 19:23, 25:19, 26:16).

Pirmajame kėlinyje komandos įsivėlė į puolimu pagrįsta žaidimą, o šis geriau sekėsi bulgarams. Sužaidus pirmąsias 20 minučių kiek netikėtai 52:50 pirmavo bulgarai.

Visgi, visų rungtynių metu tokio puolimo išlaikyti Bulgarijos komandai nepavyko. Turkai ir toliau be didesnių problemų rinko taškus ir šventė pergalę 96:85.

Turkus į priekį vedė NBA lygos krepšininkų duetas – Cedi Osmanas su Alperenu Šengunu.

C.Osmanas pelnė 25 taškus (8/11 dvit., 3/4 trit., 0/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

A.Šengunas pridėjo 20 taškų (9/10 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 30 naudingumo balų.

Turkija: Cedi Osmanas 25, Alperenas Šengunas 20, Shane’as Larkinas 13.

Bulgarija: Aleksandaras Vezenkovas 28, Chavdaras Kostovas 15, Dee Bostas 12.

Pasaulio čempionams ispanams grupės šeimininkai pasipriešinti nesugebėjo. Sergio Scariolo auklėtiniai šventė pergalę 90:64 (18:16, 22:15, 31:16, 19:17).

Po pirmosios rungtynių pusės jautėsi, kad situaciją kontroliuoja Ispanijos rinktine, tačiau svečiai pirmavo 9 taškais (40:31) ir gruzinai dar nieko nebuvo praradę.

Susirinkusių sirgalių nelaimei, po pertraukos į aikštę kovingiau nusiteikę žengė ispanai. Grupės favoritai užtikrintai puolime tvarkėsi su varžovais ir jau trečiajame kėlinyje išsprendę rungtynes, kadangi į lemiamą ketvirtį žengė pirmaudami 71:47.

Ketvirtajame kėlinyje S.Scariolo leido pasireikšti mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams, o svečių pranašumas vis tiek netirpo.

Nugalėtojų lyderiu buvo 16 minučių rungtyniavęs Willy Hernangomezas. Aukštaūgis pelnė 14 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 0/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

Ispanija: Willy Hernangomezas 14, Jaime’as Pardilla 12, Juancho Hernangomezas ir Xabi Lopez-Arostegui po 9.

Gruzija: Rati Andronikašvilis 13, Giorgis Šermadinis ir Alexanderis Mamukelašvilis po 10.

Pirmajame rate pergalės šventė Ispanijos, Turkijos ir Belgijos rinktinės.

Ispanai 114:87 sutriuškino bulgarus, turkai 72:68 palaužė Juodkalnijos krepšininkus, o belgai po pratęsimo 79:76 įveikė gruzinus.

A grupės rungtynės vyksta Tbilsio mieste, Gruzijoje.

Į atkrintamąsias varžybas pateks pirmąsias 4 vietas užėmusios rinktinės.